Parex Asset Management

Otrdien pasaules valūtas tirgos risinājās diezgan nervoza tirdzniecība. Izskatās, ka valūtu spēlmaņi pašlaik aktīvi analizē, kādu ietekmi uz līdzekļu pārvietošanos starp valūtām atstāj notikumi citos finansu tirgus segmentos - akciju un obligāciju tirgū. Tikmēr tirgu turpina vadīt tehniski faktori.

Pašlaik pasaules akciju un obligāciju tirgos risinās "interesanti" notikumi, kuri dod pamatu nopietnām pārdomām par tālāko situācijas attīstību arī valūtas tirgos. Tradicionāli tiek uzskatīts, ka dolāra pievilcība ir atkarīga no noskaņojuma ASV akciju tirgos - tas ir, ja kāpj akcijas, tad kāpj pieprasījums pēc dolāriem un tātad arī tā vērtība pret citām valūtām.

Taču kopš šā gada marta šī sakarība vairs nav spēkā, un tirgi uzvedās neparasti. Otrais ceturksnis bija iezīmīgs ar visnotaļ netipisku parādību: ASV akciju tirgiem līdz kāpa arī ASV obligāciju tirgi, bet dolārs strauji krita (akciju un obligāciju cenu vienlaicīgo kāpumu var izskaidrot ar dolāra naudas tirgus instrumentu pievilcības krīzi).

Jūnija vidū obligāciju tirgos notika asa negatīva korekcija, un kā par brīnumu šajā par brīdī dolārs atguvās, un tā vērtība sāka strauji kāpt. Akcijas tajā pat laikā kļuva slābanas un sāka bezmērķīgi dreifēt sasniegtajos līmeņos. Tādējādi var apgalvot, ka dolāra vērtība nu ir kļuvusi atkarīga (vērojama pozitīva korelācija) no obligāciju tirgus uzvedības. Saskaņā ar šo novērojumu, dolāram pašlaik joprojām vajadzētu kāpt, jo obligāciju tirgi joprojām turpina krist. Bet tas nenotiek - dolāra cīņas spars izskatās pierimies, un tamlīdzīgas atkāpes no līdzšinējiem scenārijiem liek nopietni aizdomāties, vai nu atkal mainās finansu tirgu savstarpējās atkarības vai arī kāds no tirgiem atpaliek vai arī ir aizsteidzies pārāk tālu priekšā (tas ir vai nu ASV obligāciju tirgi pārstās krist, vai arī dolārs atsāk augt).

Daži cipari. Eiro/dolāra kurss, dienas laikā pastaigājies šaurā augšupejošā koridorā, otrdienu pabeidza 1.1365 EUR/USD līmenī. Dolāra cena latos noslīdēja kapeiku zem 0.57 USD/LVL, bet eiro sadārdzinājās līdz 64.80 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra