Parex Asset Management

Ceturtdien eiro/dolāra kurss turpināja staigāt bez izteiktas tendences, arī šoreiz nespējot pamest aptuveni četras dienas veco svārstību koridoru, kura apakšējā robeža pašlaik ir pie 1.16 EUR/USD, bet augšējo robežu veido eiro "ieviešanas līmenis" pie 1.1750 EUR/USD.

1.1750 EUR/USD - kursu, par kuru 1999. gada janvārī notika pirmie darījumi ar jauno, toreiz vēl tikai bezskaidrā formā eksistējošo eiro valūtu, daudzi valūtas tirgus spēlmaņi uzskata par ļoti nozīmīgu psiholoģisku pretestības līmeni, gandrīz tikpat nozīmīgu kā eiro/dolāra kursa paritāte. Spriežot pēc šīs nedēļas notikumiem eiro tirgū, šajā līmenī patiesi atrodas nopietni eiro pārdošanas uzdevumi. Tajā pat laikā, ja piekrīt šādam pieņēmumam, tad nedaudz augstāk atrodas ne mazāk nopietni automātiskie dolāra pārdošanas orderi (stop-loss), kuru iedarbināšana ļautu eiro kursam izpildīt vēl vienu iespaidīgu lēcienu augšup. Visticamāk, ka piektdiena izšķirs, kurš no līmeņiem - 1.1600 vai 1.1750 ir spēcīgāks, un tas tad arī noteiks eiro kursa virzību tuvākajās dienās. Tas tāpēc, ka priekšā stāv garas amerikāņu brīvdienas (pirmdien ASV atzīmē Atceres dienu), un daudzi spekulanti atturas turēt lielas atvērtas valūtu pozīcijas bez uzraudzības tik ilgu laiku. Lai arī pašreizējā izteikti impulsīvajā tirgū, kurš pārpilns ar dažnedažādiem snovu, sorusu paziņojumiem, ir bīstami paļauties uz tehniskiem un pragmatiskiem rādītājiem, mēs atļausimies prognozēt, ka vēlme fiksēt peļņu no eiro kāpuma būs spēcīgāka.

Runājot par paziņojumiem. Vakar augsti stāvoša persona Vācijā valdošās Sociāldemokrātu partijas hierarhijā, aicināja Eiropas Centrālo banku pazemināt eiro bāzes likmes, lai tādējādi cīnītos pret acīmredzamo ASV valdības atbalstu vājam dolāram un šī faktora negatīvo ietekmi uz eirozonas eksportētājiem. Kā vēsta aģentūra Reuters, vācu mediju pašlaik esot pārpilni ar baumām par šo tēmu. Tā, piemēram, žurnālam Der Spiegel kāds anonīms diplomāts Briselē pastāstījis, ka ASV valdības pārstāvis viņam (Briseles diplomātam) nesen pavēstījis, ka ar "dārgs eiro būs Eiropas maksa par karu Irākā..."

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra