Dolāra kritums ir uzņēmis tik raitus apgriezienus, ka vairs nav vajadzīgi jauni pamudinājumi ne no Irākas, ne no ASV akciju tirgus vai ekonomisko indikatoru puses. Vakar visas nozīmīgākās Eiropas valūtas uzstādīja jaunus vairāku gadu rekordus (eiro: 1.0760 EUR/USD, Šveices franks: 1.360 USD/CHF, mārciņa: 1.6240 GBP/USD), bet jena atkal paslīdēja zem 118 USD/JPY līmeņa.

Pēdējie pāris mēneši dolāram ir bijuši patiesi drausmīgi. Investoru noskaņojums attiecībā pret šo valūtu kļūst drūmāks no dienas dienā un šķiet jau sācis pāraugt hroniskā depresijā. Uz nav jau arī nekāds brīnums, ka tā notiek, jo no visām pusēm dolāru apstājuši vieni vienīgi negatīvi faktori. ASV ekonomika ir negaidīti vāja, ģeopolitiskais saspīlējums ar katru dienu pieaug, "jaunuļi" ASV administrācijā aizdomīgi klusē par saviem nolūkiem attiecībā pret Amerikas valūtas politiku un pāri tam visam arvien dzirdamākas kļūst runas par iespējamo dolāra aizstāšanu ar citām valūtām pasaules centrālo banku rezervēs. Ķīna par to runā jau sen, bet vakar par tamlīdzīgiem nolūkiem paziņoja Krievijas Centrālā banka, kura savus plānus skaidro ar zemo dolāra resursu ienesīgumu. Patiešām drūmi.

Pašlaik daudzi tirgus spēlmaņi eiro kursu 1.08 dolāru līmenī uzskata par teju jau notikušu faktu. Iespējams, ka kaut ko jaunu un interesantu valūtas tirgū ienesīs tikai nākošā nedēļa. Vispirms jau pirmdien, 27. janvārī iecerēts izdaudzinātais ANO ieroču ziņojums. Savukārt otrdien notiks ASV Valsts Kases vadītāja amatam nozīmētā Džona Snova apstiprināšana Kongresā, un iespējams, ka vismaz te viņam būs kas sakāms par valdības plāniem attiecībā uz turpmāko dolāra politiku.

Vēl īsumā par lata kursiem. Viens dolārs vakar vakarā starpbanku tirgū maksāja vairs tikai 57.89 santīmus, savukārt eiro cena pacēlās līdz 62.34 santīmiem. Mārciņas cena pietuvojās 94 santīmu atzīmei.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra