Parex Asset Management

Ceturtdien dolārs nedaudz atguvās pēc trešdienas smagajiem zaudējumiem, taču pastāvīgie atgādinājumi par ASV administrācijas vēlmi redzēt dolāra pavājināšanos pret Āzijas tirdzniecības partneru valūtām, tirgos uztur dolāram negatīvu fonu.

Ceturtdienu dolārs iesāka diezgan nožēlojamā paskatā: mārciņas kurss trešdien publiskotā Anglijas Bankas sēdēs atreferējuma iedvesmots (skat. iepriekšējās dienas valūtu apskatu) atradās pie 1.6950 GBP/USD - jaunā piecu gadu rekordlīmenī, eiro bija atgriezies pie oktobra ievadā sasniegtā četru mēnešu maksimuma - 1.1850 EUR/USD, jenas kurss - zem 109 USD/JPY, bet dolāra indekss (dolāra attiecība pret sešu pasaules nozīmīgāko valūtu grozu) bija sasniedzis zemāko līmeni kopš 1997. gada janvāra. Ļoti līdzīgu "rekordu" bija sasniegusi arī dolāra cena latos - no rīta viens "zaļais" bija vērts 55 santīmus. Te var piebilst, ka savu artavu trešdienas dolāra nelaimēs deva arī spējais ASV akciju tirgus kritums.

Ceturtdien, kā jau tas bieži notiek pēc tik spējām kustībām, vieni (piemēram, īstermiņa spekulanti) izlēma fiksēt peļņu, citi (uzņēmumi un tml.) - izmantoja iespēju salīdzinoši lēti iepirkt dolāru. Tirgus nomierinājās un dolārs stabilizējās. Visuzskatāmāk peļņas fiksācijas aktivitātes skāra jenu, kura dienas laikā zaidēja visus iepriekšējās dienas ieguvumus attiecībā pret dolāru, un pavājinājās arī pret pārējās valūtām. Uz šādu soli valūtas tirgu pamudināja Japānas akciju tirgus indeksa Nikkei 225 kritums ceturtdien par 5%.

Pagaidām izskatās, ka dolārs pat pēc šīs nedēļas smagajiem zaudējumiem joprojām nav īpaši interesants. Investoru nepatiku pret dolāru uztur pastāvīgie ASV administrācijas solījumi panākt Ķīnas (arī Japānas) valūtas politikas pārskatīšanu (ceturtdien par to atgādināja gan Baltā Nama pārstāvis, gan Snovs). Tāpēc, ja vien lielie spekulanti augstākminēto peļņas fiksāciju nepārvērš asākā kritumā, jau tuvākajā laikā eiro/dolāra kurss tēmēs uz jūnija rekordiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra