Parex Asset Management

Jauno darba nedēļu ASV dolārs bija spiests sākt ar atkāpšanos no iepriekšējās nedēļas beigās sasniegtajiem līmeņiem. Dolāra pavājināšanos pret pārējām pasaules valūtām par veselu procentu izraisīja ziņas par irākiešu sīvo pretestību sabiedroto karaspēkam.

Pats par sevi saprotams, ka pasaules finansu tirgus dalībnieki uzmanīgi seko līdzi notikumiem Irākā un ka jebkuras ziņas par vienas vai otras karojošās puses daudz maz nozīmīgiem panākumiem vai zaudējumiem tūlīt atspoguļojas finansu instrumentu cenu svārstībās.

Pagājušo darba nedēļu valūtas tirgus noslēdza cerībā uz drīzu amerikāņu uzvaru, kas ļāva dolāram atspiest citas valūtas līdz pāris mēnešu nepieredzēti zemiem līmeņiem - piemēram, eiro kurss nedēļu pabeidza tikai nedaudz virs 1.05 dolāru atzīmes.

Taču nedēļas nogale nedaudz pabojāja vispārējo optimismu, jo parādījās pirmās ziņas par negaidīti sīvu Irākas karaspēka pretestību, kā arī informācija par notriektiem sabiedroto lidaparātiem, nogalinātiem un sagūstītiem amerikāņu karavīriem utt. Tamlīdzīgi jaunumi daudziem pārāk iekarsušiem investoriem bija kā auksta ūdens šalts, un dolārs, kurš "bija nedaudz aizsteidzies notikumiem pa priekšu", bija spiests atkāpties no sasniegtajiem līmeņiem.

Eiro kurss vakar vakarā atradās 1.0660 EUR/USD līmenī, mārciņa maksāja 1.5750 dolārus, bet jenas kurss bija 120.44 USD/JPY. Pie šādām SDR groza valūtu savstarpējām attiecībām dolāra cena latu izteiksmē dienu noslēdz ar kritumu līdz 58.20 santīmiem, savukārt eiro sadārdzinājās līdz 62.05 santīmu līmenim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra