Parex Asset Management

Pēc Eiropas valūtai ne pārāk veiksmīgā nedēļas sākuma trešdiena pasaules valūtas tirgos pagāja pastiprinātas nenoteiktības gaisotnē, investoriem gaidot ASV Federālo Rezervju sistēmas lēmumu par dolāra bāzes procenta likmēm un cenšoties uzminēt, kāda būs valūtas tirgus reakcija uz FRS sēdes iznākumu.

Eiro/dolāra kurss jaunās darba nedēļas sākumu pavadīja zem 1.16 dolāriem - līmeņa, kurš veselu mēnesi iezīmēja kursa svārstību koridora apakšējo robežu. Līdz ar to, no tehniskās analīzes viedokļa, pavērās ceļš tālākai eiro kursa korekcijai lejup, un otrdien vakarā pēc negaidīti laba ASV patērētāju noskaņojuma indikatora publikācijas eiro vērtība bez īpašas pretestības pirmo reizi kopš 16. maija paslīdēja zem 1.15 EUR/USD. Tomēr zem 1.15 eiro atradās tikai neilgu brīdi. Šo līmeni daudzi valūtas tirgus dalībnieki, kuri spēlēja uz dolāram pozitīvu korekciju, bija izvēlējušies par savu īstermiņa mērķi, un līdz ar tā sasniegšanu uzplaiksnīja peļņas fiksācijas aktivitātes. Šīs pašas aktivitātes jau otrdien atgrieza kursu virs 1.15 EUR/USD līmeņa, un turpinājās arī trešdien, ļaujot eiro cenai trešdienas pēcpusdienā pietuvoties 1.16 EUR/USD līmenim.

Tamlīdzīgu tirgus dalībnieku piesardzību var izskaidrot ar ļoti lielo neskaidrību attiecībā uz vēlāk vakarā gaidāmo Federālo Rezervju sistēmas lēmumu dolāra bāzes procenta likmju jautājumā. Iepriekšējās nedēļas laikā publicētie ekonomiskie indikatori deva atbalstu viedoklim, ka dolāra likme tiks pazemināta tikai par 25 bp un nevis par 50 bp. Šāda iespējamība bija viens no fundamentāliem iemesliem tām spekulācijām, kuras noveda pie eiro/dolāra kursa krituma līdz zemākajiem līmeņiem kopš maija vidus. Bet tā kā trešdien viedokļi par FRS soli joprojām dalījās 50 uz 50, daudzi uzskatīja par labāku vairs lieki neriskēt un pamest tirgu. Ļoti iespējams, ka, lai arī kāds būtu FRS lēmums, eiro/dolāra kurss tuvākajās dienās spēs atgūt kaut nelielu daļu no saviem pagājušās nedēļas zaudējumiem. Tomēr valūtas tirgi pašlaik ir noskaņoti skeptiski pret eiro, tāpēc nav izslēgts, ka pastiprinātas volatilitātes apstākļos itin drīz mēs ieraudzīsim 1.14 un varbūt arī vēl mazākus ciparus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra