Parex Asset Management

Pirmdienu nu nekādi nevarētu nosaukt par garlaicīgu. Diena iesākās "kā parasti" - ar apjomīgu dolāra kritumu pa visiem galvenajiem valūtu pāriem līdz jauniem pēdējo gadu antirekordiem. Taču tad daudziem spekulantiem neizturēja nervi, un tie, tā arī nesagaidījuši ANO ieroču inspekcijas vadītāja Bliksa uzstāšanos, sāka izpārdot dolāra īsās pozīcijas, izraisot patiesi iespaidīgu korekciju.

Vērā ņemamas aktivitātes pasaules valūtas tirgos aizsākās uzreiz pēc Eiropas finansu tirgus pamošanās. Dienas sākums bija dolāram ļoti nepatīkams. Par spēcīgu iemeslu atbrīvoties no šīs valūtas kalpoja iepriekšējā nedēļas nogalē izskanējušais ASV valsts sekretāra Kolina Pauela paziņojums par Amerikas gatavību vienai pašai bez Eiropas sabiedroto atbalsta tikt galā ar Irāku, pat negaidot ANO ieroču inspekcijas galējo ziņojumu. Tā kā pirmais ziņojums tika gaidīts jau pirmdienas vakarā, šādi izteikumi radīja pietiekoši spēcīgu pamatojumu dolāram negatīvām spekulācijām, ļaujot citām valūtām un zeltam uzstādīt jaunus rekordus. Eiro kurss bez īpašām grūtībām sasniedza 1.09 EUR/USD atzīmi, mārciņas cena uzlēca līdz 1.64 dolāriem, jenas kurss noslīdēja līdz 117.50 USD/JPY, bet Šveices franka kurss - līdz 1.345 USD/JPY.

Līdz ar nosaukto līmeņu sasniegšanu piepildījās daudzu spekulantu nospraustie mērķi. Lai arī neparādījās nekādi būtiski jaunumi vai norādes par vakarā gaidāmo ANO galvenā ieroču inspektora Bliksa runu, tirgum pāri vēlās masīvs korekcijas vilnis, kas ļāva dolāram atgūt pilnīgi visus iepriekšējos zaudējumus. Vēlāk vakarpusē Blikss savos izteikumos bija diezgan nekonkrēts, tāpēc tagad jāgaida, kā pēdējos jaunumus būs iztulkojis ASV prezidents Bušs, kurš otrdien uzstāsies ar uzrunu nācijai. Tā kā šonedēļ ir gaidāmi vēl arī citi būtiski jaunumi, tostarp, jaunā Valsts Kases vadītāja Snova uzstāšanās Kongresā, ASV patērētāju noskaņojuma un 4. ceturkšņa IKP dati, visa nedēļa solās būt tikpat interesanta kā tās iesākums.

Kopumā dienas laikā eiro un mārciņas kursi neizmainījās un vakar vakarā bija attiecīgi 1.0820 un 1.6325 dolāri, savukārt jena pavājinājās līdz 118.70 USD/JPY. Līdz ar to dolāra cena latu izteiksmē pacēlās līdz 57.82 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra