Parex Asset Management

Otrdien eiro/dolāra kurss, paceļoties līdz 1.1935 EUR/USD, uzstādīja sava ne pārāk garā mūža rekordu. Šīs kustības pamatā nebija ne jauni Snova izteikumi, ne pārmērīgi negatīvu ASV ekonomisko datu publikācijas, bet gan tas pats vecais dolāram negatīvais noskaņojums, kas valūtas tirgos dominē jau vairāk kā gadu.

Tas nu reiz ir noticis! Tik dārgi Eiropas vienotā valūta 4.5 oficiālās pastāvēšanas gados nekad nav maksājusi, tomēr pagaidām neizskatās, ka augstā cena būtu par iemeslu tirgus spēlmaņu intereses atslābumam. Dolārs ir kļuvis tik biedējošs, ka tas tiek pārdots pat pie salīdzinoši nelielas eiro kursa atslīdēšanas atpakaļ. Kamēr saglabāsies šāds eiro/dolāra kursa kustības solis, nav iemesla gaidīt kaut īslaicīgu dolāram pozitīvu pagriezienu tirgus tendencēs, un pagaidām izskatās, ka 1.20, 1.21 EUR/USD līmeņi ir tikai dažu dienu jautājums.

Arī ilgākā termiņā dolāra perspektīvas neizskatās diez ko rožainas. Pašlaik valūtas tirgi atgādina vilcienu, kurš ar pilnā ātrumā skrien dolāram negatīvā virzienā, un var ar lielu daļu pārliecības teikt, ka jānotiek kaut kam patiesi neikdienišķam, lai mainītu situācijas attīstību valūtas tirgū. Iespējams, ka nelielu atelpu dolāram sniegtu eiro bāzes likmju pazemināšana (visticamāk, ka nākošajā ceturtdienā Eiropas Centrālā Banka likmi apcirps vismaz par 25 bāzes punktiem), taču diez vai tā spēs sagriezt tirgu ar kājām gaisā.

Otrdienas pievakarē eiro vērtība bija 1.1875 dolāri vai 0.6602 lati. Savukārt viens dolārs pie mums maksāja 55.60 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra