Parex Asset Management

Pastāvīgie sabiedroto brīdinājumi par to, ka karš Irākā nebūs tik viegls kā tika cerēts, turpina negatīvi atsaukties uz dolāra vērtību pasaules valūtas tirgos. Ceturtdien eiro kursam izdevās pacelties virs 1.07 dolāru līmeņa, kā rezultātā dolāra cena latu izteiksmē pazeminājās līdz 58.11 santīmiem, bet eiro sadārdzinājās līdz 62.30 santīmu atzīmei.

Augsti stāvošas ASV amatpersonas visas šīs nedēļas laikā to vien dara kā mēģina ieskaidrot, ka Irākas misija nebūs nemaz tik viegla un var nopietni ievilkties. Jaunākās pesimistiski piesardzīgās atziņas atskanējušas no Amerikas prezidenta Džordža Buša puses. Tā vietā, lai paziņotu, ka Irākas kampaņa virzās "ātrāk nekā noteikts grafikā", Bušs brīdināja, ka ātra uzvara nav gaidāma. Bez tam laikraksts Washington Post, atsaucoties uz kādu anonīmu ASV militāristu, trešdien ziņoja, ka karš var ievilkties uz vairākiem mēnešiem un prasīt papildus militāro spēku iesaistīšanu.

Nav īsti skaidrs, ko ASV amatvīri tādējādi grib panāk un par ko brīdināt, taču valūtas tirgus dalībnieki šādu retoriku uzskata par pietiekošu iemeslu, lai pamazām atbrīvotos no salīdzinoši dārgā dolāra. Pateicoties tam, eiro kurss ceturtdien atgriezās virs 1.07 dolāru atzīmes.

Otrs lielākais zaudētājs pēdējās dienās ir Lielbritānijas mārciņa. Ceturtdien uz šo valūtu negatīvi atsaucās britu valdības lēmums palielināt kara budžetu gandrīz divas reizes - no 1.75 uz 3 miljardiem mārciņu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra