Parex Asset Management

Trešdien pasaules valūtas tirgos bija vērojama zināma interese nofiksēt peļņu no eiro/dolāra kursa kāpuma līdz vēsturiski augstākajiem līmeņiem, tomēr ar pāris tehniska atbalsta punktiem un neiepriecinošiem ASV ekonomiskajiem datiem bija gana, lai apturētu eiro kursa dziļāku kritumu.

Peļņas fiksācijas aktivitātes eiro/dolāra pārī (un drīz vien arī citos dolāra pāros) sākās jau otrdien pievakarē, kad pēc nedaudz sliktāku gaidīts ASV patērētāju noskaņojuma datu publikācijas eiro kurss uzšāvās virs 1.19 EUR/USD. Līmenis 1.20 EUR/USD ļoti daudziem tirgus dalībniekiem bija eiro kursa kāpuma mērķis ne tikai šim, bet pat nākošajam gadam. Tāpēc šīs atzīmes tuvumā eiro garo (vai dolāra īso) pozīciju samazināšana nav nekas īpaši pārsteidzošs, un vēl nebūt neliecina, ka tirgos būtu noticis vērā ņemams pagrieziens.

Pagaidām vēl ir pāragri runāt par dolāram pozitīvas korekcijas klātbūtni. To apliecināja arī eiro/dolāra kursa atsišanās pret 1.17 EUR/USD atzīmei tuvu stāvošiem tehniskiem atbalsta līmeņiem (savu lomu te nospēlēja ziņa par negaidīti lielo (-2.4%) ilglietošanas preču pasūtījumu apjomu kritumu ASV aprīlī).

Tehniskie analītiķi pēc pēdējo nedēļu laikā piedzīvotajiem vilšanās brīžiem un kļūdām ir kļuvuši ļoti piesardzīgi un pat izvairīgi, un pagaidām vēl atturas apgalvot, ka 1.1935 līmenī mēs jau esam redzējuši eiro/dolāra kursa vidēja termiņa virsotni. Par tādu varētu sākt domāt, ja eiro kurss šo nedēļu noslēgtu zem 1.1700, vai vēl labāk - zem 1.1650 EUR/USD. Tas būtu labs dolāra atkopšanās sākums.

Rezumē. Trešdienu eiro kurss pabeidza 1.1750 dolāru līmenī, viena mārciņa maksāja 1.6336 dolārus, bet jenas kurss bija 118.50 USD/JPY. Pateicoties šādam dienas iznākumam, dolāra cena latos vakar atgriezās 56 santīmu līmenī, bet eiro palētinājās līdz 65.75 santīmiem. Viena mārciņa vakar vakarā pie mums maksāja 91.45 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra