Parex Asset Management

Ceturtdienu ASV dolārs pavadīja smagā cīņā par tiesībām uz pozitīvu korekciju. Eiro/dolāra kurss pēc ātra kritiena līdz 1.17 EUR/USD spēja atgūties un dienas beigās atgriezties virs 1.18 EUR/USD līmeņa. Dolāra cena latos vakar svārstījās ap 56 santīmu atzīmi (vakarā 55.80), savukārt eiro vērtība dienu pabeidza 66 santīmu līmenī.

Pagaidām vēl nevar apgalvot, ka dolāram būtu izdevies nostāties uzbrukuma pozā. Taču, ņemot vērā pēdējo nedēļu laikā tirgus dalībnieku galvās ieaugušo netīksmi pret Amerikas valūtu, jau tas vien, ka dolārs ir spējis kaut uz brīdi apturēt kritumu lejup, ir vērā ņemams notikums.

Minētais apsvērums atkal licis sarosīties tiem, kuri jau ilgāku laiku pareģo dolāram pozitīvu korekciju. Atkal tiek piesaukta dolāra pārpārdotība, diverģence dažādu tehnisko rādījumu starpā, 1.20 EUR/USD līmeņa tuvuma psiholoģiskā ietekme, kā arī pārliecība, ka nākamajā nedēļā ECB izlems apcirpt pašlaik 2.5% augsto eiro bāzes likmi utt. utt.

Tomēr vismaz pagaidām notikumi valūtas tirgos nav apstiprinājuši korekcijas sākumu. Vakar eiro/dolāra kurss atkal nespēja pakrist zem 1.17 EUR/USD, lai tādējādi salauztu strauji augšupejošo trendu (pirmo no daudziem, kas stāv ceļā dolāram pozitīvām kustībām tirgū), un bija spiests atgriezties 1.18 EUR/USD līmenī. Iespējams, ka piektdien mēs redzēsim trenda laušanas mēģinājuma atkārtojumus. Ja tie būs veiksmīgi, tad nākošais ļoti nopietnais atbalsts eiro valūtai stāv 1.16 EUR/USD. Situācijas ir nenoliedzami nervoza, taču interesanta no īstermiņa spekulāciju viedokļa.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra