Parex Asset Management

Dolāra/eiro tirgū pirmdienas ievadā bija vērojama neliela, īslaicīga korekcija. Eiro kurss uzsakot dienu pie 1.1460 EUR/USD atzīmes līdz ar Eiropas tirgus atvēršanos noslīdēja līdz 1.1400 EUR/USD, tomēr dienas beigās eiro izdevās caursist 1.1520 -1.1550 EUR/USD apgabalā esošos pretestības līmeņus.

Pēc ievērojamās dolāra lejupslīdes pagājušajā nedēļā, ko noteica Lielā Septītnieka valstu finansu ministru tikšanās reizē paustais atbalsts tirgus noteiktiem valūtu kursiem un šim samitam sekojošās visai pasīvās tirdzniecības nedēļas, jaunā nedēļā eiro/dolāra tirgū aizsākas ar nelielu korekciju. Tomēr dienas izskaņā pēc vairāk nekā nedēļu ilgušās nesekmīgās cīņas ar 1.15 EUR/USD atzīmi, Eiropas vienotajai valūtai izdevās caursist vairākus būtiskus pretestības līmeņus uzlecot līdz 1.1590 EUR/USD, kas ir augstākā eiro vērtība kopš jūnija beigām..

Šajā nedēļā tirgu pāršalks kārtējais makroekonomikas publikāciju vilnis. Cita starpā, šonedēļ, tiks publicēti jaunākie dati par stāvokli Amerikas ražošanas un pakalpojumu sektoros, kā arī pēdējā informācija par stāvokli darba tirgū. Pēdējie no minētajiem datiem, solās būt jo īpaši interesanti. Jāatgādina, ka augustā ASV ekonomika bija vērojama kārtējā darba vietu samazināšanās (par 93 tūkstošiem) un, atsaucoties uz ziņu aģentūras Bloomberg veikto aptauju, darba vietu skaita samazināšanās tiek sagaidīta arī septembrī. Bez ASV, virkne svarīgu ekonomikas publikāciju iznāks arī Eiropā un Japānā, kā rezultātā nākamā nedēļā valūtu tirgos solās būt visi piesātināta un saspringta.

Pirmdienas beigās starpbanku tirgū eiro maksāja 1.1580 EUR/USD, jēna - 110.90 USD/JPY, bet Latvijā dolārs vērtība bija 55.75 santīmi, bet eiro - 64.50 santīmi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra