Parex Asset Management

Eiro atkal var apsveikt - atkal ir uzstādīts jauns rekords! Eiropas vienotās valūtas paguruma pazīmes, kuras bija manāmas šīs nedēļas sākumā, izrādījās uzspēlētas un maldinošas, un trešdien eiro/dolāra kurss bez īpašas piepūles uzkāpa virs 1.11 EUR/USD, sasniedzot augstāko līmeni kopš 1999. gada februāra.

Iemeslus dolāra vājumam pašlaik var piemeklēt daudz un dažādus. Amerikas aktīvu pievilcības kritums. Augošs tekošā konta deficīts. Ekonomikas vājums. Zemas dolāru noguldījumu procentu likmes utt. Bet pāri visam vilšanās par to, ka Amerika neizbēgami zaudē drošākās, demokrātiskākās, gudrākās tēlu un "pasaules ekonomikas lokomotīves" statusu.

Tas, ka dolārs krītas un iespējams kritīs vēl, nav nekāds pārsteigums. Tomēr gribētos redzēt to gudrinieku, kurš varētu izskaidrot, kāpēc eiro/dolāra kursa izrāviens līdz jauniem rekordiem notika tieši trešdien rīta un ne citā laikā. Diez vai izdosies to pamatot ar fundamentāliem faktoriem. Notikušais vairāk izskatījās pēc spekulatīvas akcijas. Vispirms otrdien eiro kurss it kā salauza augšupejas trenda līniju, tomēr tad, neskatoties uz negaidīti labu ASV patērētāju noskaņojuma datu publikāciju, viegli un ātri vien atgriezās augšupejas koridorā. Māņu kustība izdevās tik laba, ka jau trešdien no rīta Āzijas tirdzniecības sesijas laikā tika iedarbināti automātiskie eiro pirkšanas uzdevumi pie 1.1085, un atlikusī kustība līdz 1.1150 bija tikai tehniskas dabas jautājums.

Pagaidām atturēsimies minēt, kas notiks tālāk.

Pēc trešdienas notikumiem pasaules valūtas tirgos dolāra cena Latvijā nokritās līdz 57.16 santīmiem, bet eiro sadārdzinājās līdz jaunam rekordlīmenim - 63.80 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra