Parex Asset Management

Pēdējā laikā ierastā stilā arī ceturtdien valūtas tirgus nodemonstrēja jaunus rekordus, un, protams, uz dolāra rēķina. Eiro/dolāra kurss, visticamāk, spekulantu vadīts, pēcpusdienā uz brīdi uzšāvās līdz pat 1.2155 EUR/USD, kam sekoja tikpat spējš kritiens lejup.

Lielais vairākums visu kategoriju ekspertu ir vienisprātis, ka, saliekot kopā veselu rindu visdažādāko faktoru, dolārs joprojām ir nepievilcīgs, un tātad eiro kursam vidēja termiņa perspektīvā nekas cits neatliek, kā kāpt vēl tālāk, tomēr pašlaik notiekošais spējais eiro kursa izrāviens augšup šķiet nedaudz pārspīlēts. Mūsuprāt, radušos nervozitāti pēdējās dienās savos savtīgos nolūkos izmanto īstermiņa spekulanti, mēģinot uzdzīt eiro kursu maksimāli augstu, kam varētu sekot asa atkāpšanās par pāris figūrām.

Ceturtdien eiro/dolāra pāris uzskatāmi nodemonstrēja, cik nervozs nu ir kļuvis valūtas tirgus. Tā, piemēram, jau Āzijas tirdzniecības sesijas laikā tikko British Daily Telegraph parādījās ne pārāk pārliecinošs raksts par to, ka Eiropas Komisija sākusi apzināt līdzekļus, kā varētu ierobežot eiro spēku (EK to visu, protams, nosauca par muļķībām), eiro/dolāra kurss spēji krita lejā par pusprocentu. Vakarpusē notika vēl interesantāki notikumi: vispirms eiro kurss uzlidoja par veselu figūru uz 1.2155, tad tik pat lielā ātrumā par to pašu figūru aizgāja atpakaļ. Nav izslēgts, ka 1.21-1.22 apgabals, patiešām var nostrādāt kā buferis, kas ierobežos eiro pašreizējo agresivitāti. Lai apstiprinātu šo teoriju, dolāram vajadzētu salauzt 1.2040-1.2000. Vai tas izdosies, lielā mērā būs atkarīgs no piektdien gaidāmajiem ASV darba tirgus datiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra