Parex Asset Management

Trešdien dolāram atkal izdevās iemantot tirgus spēlmaņu labvēlību, pateicoties cerībām uz jauniem patīkamiem pārsteigumiem Amerikas ekonomisko jaunumu frontē. Kopumā ņemot, šīs cerības attaisnojās, tomēr tālāks dolāra vērtības izrāviens nesekoja.

Trešdien valūtas tirgus dalībnieki par savu galveno spēļmantiņu izvēlējās vakarpusē plānoto Amerikas pakalpojumu sektora aktivitātes indikatora publikāciju. Lai arī analītiķi no šiem datiem neko dižu negaidīja (oktobrī bez izmaiņām), atmiņas par pirmdienas vētraino reakciju uz ASV ražošanas sektora indikatora publikāciju (pēc tās dolāra vērtība pret galvenajām valūtām pieauga par ~1.5%) mudināja investorus pozicionēties spēlei uz kārtējo dolāra izrāvienu (šādu lēmumu atviegloja otrdienas dolāra nelielais kritums). Eiro/dolāra kurss, šādu aktivitāšu ietekmēts, bija spiests pazemināties līdz 1.1415 EUR/USD, tādējādi nonākot par mata tiesu no vēl viena negatīva lūzuma. Tomēr tas nenotika. ISM Non-Manufacturing gan uzrādīja negaidītu kāpumu, tomēr šie cipari nebija tik iespaidīgi, lai spētu uzvarēt 1.14 līmeņa tuvumā esošo eiro atbalstu. Galu galā diena beidzās bez vērā ņemamām izmaiņām: eiro maksāja 1.1480 dolārus, dolārs - 55.85 santīmus, bet eiro - 64.11 santīmus.

Nelielai atkāpei. Saskaņā ar tehnisko analītiķu spriedumu, 1.1430-1.1380 EUR/USD salaušana novestu pie kursa tālāka krituma uz 1.10 apgabalu. Agresīvāk noskaņoti indivīdi pēc 1.10-1.08 līmeņa krišanas pareģo pat paritāti. Mēs šādai perspektīvai atļausimies nepiekrist. EUR/USD grafikā pašlaik patiešām saskatāmi Eiropas valūtai bīstami zīmējumi, tomēr diez vai šīs tehniskās "aizdomas" spēs realizēties bez nopietnām izmaiņām ilgtermiņa investoru attieksmē pret Ameriku un dolāru. Tādas joprojām nav manāmas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra