Parex Asset Management

Arī pagājušajā nedēļā neiztika bez asām valūtu kursu svārstībām, tomēr kopējā tendence joprojām bija nepārprotama - tā bija dolāra pavājināšanās tendence, kuras ietekmē eiro kurss nedēļas otrajā pusē pietuvojās 1.19 EUR/USD, bet jenas kurss pirmo reizi trīs gadu laikā pakrita zem 109 USD/JPY līmeņa.

Pagājušās nedēļas laikā dolāram negatīvā tirgus noskaņojuma uzturēšanā liela nozīme bija oficiālu amatpersonu izteikumiem, komentāriem un viedokļiem par notiekošo valūtas tirgos (pēc tik daudz aprunātā G7 samita oficiāli paziņojumi kalpo par šķietami neizsīkstošu dažādu spekulāciju un spriedelējumu avotu). Šoreiz īpaši aktīvi uzstājās Eiropas amatvīri (ECB aizejošo šefu Dūsenbergu ieskaitot), kuri vienotā korī priecājās par stipro eiro un solīja, ka neliks nekādus šķēršļus eiro tālāka kāpuma ceļā. Katra analītiķa prātā uzplaukušās pārdomas par šādas stratēģijas iespaidu uz eirozonas eksportētājiem pasteidzās apslāpēt Eiropas Uzņēmēju Konfederācija (UNICE), kura trešdien apliecināja savu atbalstu Eiropas oficiālajam viedoklim.

Pēc šiem izteikumiem jaunas konkrētas aprises ieguva sekojošs secinājums: Eiropai nav nekas pret eiro kāpumu, ASV - pret dolāra kritumu. Tā kā valūtas tirgus kopējais fons bija tamlīdzīgam secinājumam atbilstošs, spēlmaņiem ilgi nebija jāmocās grūtās pārdomās par tālāko rīcību. Dolāri tika ar jaunu sparu pārdoti, kā rezultātā eiro/dolāra kurss nedēļas izskaņā uzkāpa virs 1.18 EUR/USD (augstākais punkts - 1.1860 EUR/USD tika sasniegts ceturtdien, pēc kura sekoja atkāpšanās saistībā ar negaidīti labiem ASV iknedēļas bezdarba pieteikumu datiem), bet jenas kurss, neilgu brīdi pakaulējies ar 109 USD/JPY līmeni, piektdien sasniedza jaunu trīs gadu rekordu pie 108.40 USD/JPY.

Kas tālāk? No vienas puses, pagājušās nedēļas laikā divos mēģinājumos tā arī nedevās salauzt dolāram negatīvo mēnesi veco tendenci eiro/dolāra pārī, kas apvienojumā ar vispārējo noskaņojumu teorētiski apliecina kursa noskaņojumu uz tūlītēju tālāku kāpumu. No otras puses, skatoties uz eiro kursa grafiku, teju intuitīvā līmenī manāmas augšupejas tempa palēnināšanās pazīmes. Visticamāk, ka tas saistīts ar vasaras rekordlīmeņu un apaļā 1.20 EUR/USD cipara pēkšņo tuvumu, kas tuvākajā laikā var piebremzēt eiro agresivitāti (te der atzīmēt, ka mārciņas kurss jau divas nedēļas tā arī nespēj saņemties celties virs jūnija rekordiem). Tomēr, runājot par nedaudz ilgāku perspektīvu, vismaz pagaidām nekas nerunā pretim mūsu jau vasarā izteiktajām prognozēm par eiro kursa kāpumu virs 1.20 EUR/USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra