Parex Asset Management

Pirmdiena pasaules valūtas tirgos valdīja kareivīgs noskaņojums kā rezultātā ASV dolārs atgriezās pie iepriekšējās nedēļas beigās uzstādītajiem antirekordiem. Arī šoreiz eiro/dolāra kursam neizdevās pārsniegt pretestības līmeni pie 1.1065 dolāriem par eiro.

Pirmdien pasaules valūtas tirgus virzību lielā mērā noteica jau ierastie ģeopolitiskie faktori. Dolāra vērtība pret eiro, jenu un Šveices franku visas dienas laikā mērķtiecīgi turpināja sarukt, kas skaidrojams ar tirgū valdošajām bailēm par iespējamu drīzu karu. Pagājušās nedēļas ANO ieroču inspektoru atskaite īpašas izmaiņas tirgū neieviesa. Ieroču inspektori tāpat kā kara opozīcija Krievija, Francija un Ķīna, šķiet, vairāk noskaņoti uz miermīlīgu konflikta atrisināšanu un inspekciju turpināšanu. Tas savukārt neapmierina abas sabiedrotās ASV un Lielbritāniju, kas izteikušas neapmierinātību ar ieroču inspektoru darbu, paziņojot, ka tie nav atklājuši dažus svarīgus faktus. Kā pēdējais datums Irākai nolikt ieročus ir nosprausts 17. marts, ,un vērtējot ASV un Lielbritānijas izteikumus par gatavību uzbrukt ar vai bez ANO atbalsta, tieši šis datums varētu būt izšķirošs turpmākajai situācijas attīstībai. Dolāra vērtības kritums galvenokārt saistāms ar faktu, ka pēdējais no scenārijiem - ASV un Lielbritānija karo bez ANO atbalsta, šķiet aizvien reālāks. Šādā gadījumā sabiedrotajām vienām pašām nāksies segt kara izmaksas, ar visām no tā izrietošajām sekām ASV ekonomiskai. Mārciņas vērtība šodien dienas ievadā izlēma nesakot saviem Eiropas biedriem, ko ietekmēja nesaskaņas vadošajā Lielbritānijas partijā attiecībā uz gaidāmo Irākas karu.

Dienas laikā eiro pret ASV dolāru uzkāpa par 0.23 procentiem, noslēdzot dienu 1.1060 dolāri par eiro līmenī, kā rezultātā dolāra kurs vietējā tirgū atkāpās līdz 0.5713 latiem, savukārt eiro vērtība pakāpās līdz 0.6317 latiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra