Parex Asset Management

Pēc ievērojamās pozitīvās korekcijas, ko ASV dolārs piedzīvoja piektdien, pirmdien valūtu tirgū bija vērojama kārtējā dolāra vērtības samazināšanās pret parējām galvenajām pasaules valūtām.

Jāatgādina, ka pagājušās nedēļas izskaņā dolāram nostiprināties ļāva negaidīti labie dati no Amerikas darba tirgus. Pretēji analītiķu prognozēm septembrī, pirmo reizi pēdējo astoņu mēnešu laikā, ASV ekonomika tika fiksēts darba vietu skaita pieaugums, bez tam nemainīgs saglabājās arī bezdarbs - 6.1% līmenī. Uz šo ziņu fona eiro/dolāra kurs, kas līdz tam atradās 1.17 EUR/USD līmenī, novēlās līdz 1.1550 EUR/USD.

Tomēr pirmdien tirgos kārtējo reizi bija vērojamas dolāram negatīvas noskaņas. Eiropas tirgus darba laikā dolāra kurs pret eiro noslīdēja līdz 1.1650 USD, bez tam dolāra vērtība samazinājās arī pret sterliņu mārciņu un Šveices franku. Tirgus uzmanības centrā bija vairāku Eiropas amatpersonu komentāri par patreizējo situāciju valūtu tirgū. Atsaucoties uz ietekmīgo britu finansu laikrakstu Financial Times, Eiropas Centrālās Bankas vadītājs V. Dūzenbergs savā intervijā spāņu laikrakstam Expansion paziņojis, ka ECB iejaukšanās valūtu tirgū (intervence), lai apturētu eiro nostiprināšanos, ir mazticama. Tomēr kā vēlāk precizēja ECB - Dūzenbergs savā intervijā nav runājis par intervenci. Tajā pat laikā Vācijas finansu ministrs Hans Eihels savā intervijā franču laikrakstam Tribune paziņojis, ka eirozonai ir jābūt piesardzīgai un nevajadzētu pieļaut krasas svārstības valūtu tirgū.

Pirmdienas izskaņā eiro kurss atradās 1.1670 dolāru līmenī, sterliņu mārciņa maksāja 1.6707 dolārus, bet Japānas jena 110.95 USD/JPY. Savukārt Latvijas starpbanku tirgū dolārs maksāja 55.58 santīmus, eiro 64.84 santīmus, bet mārciņu varēja nopirkt par 0.9287 latiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra