Parex Asset Management

Iepriekšējā nedēļas nogale atkal bija pārpilna ar jaunumiem par sabiedroto panākumiem Irākā. Tāpēc nav brīnums, ka jauno darba nedēļu dolārs uzsāka ar spēcīgu pozitīvo potenciālu, pateicoties kuram dolāra vērtība pasaules valūtas tirgos piedzīvoja ievērojamu kāpumu.

Nedēļas nogalē CNN un citi populārie starptautiskie telekanāli bez mitas pārraidīja ziņojumus par sabiedroto karaspēka tuvošanos un vēlāk arī ieiešanu Irākas galvaspilsētā. Amerikāņu militāristi pavēstīja, ka ASV vienības ir iegājušas Bagdādē, un pamest to netaisās. Šādu jaunumu pārņemti, pirmdien valūtas tirgus spēlmaņi savās darba vietās ieradās ar skaidru stratēģiju: pirkt dolārus, akcijas, pārdot naftu, zeltu, obligācijas. Par eiro, kurš piektdienas noslēgumā maksāja 1.0730 dolārus, pirmdien no rīta neviens nebija gatavs maksāt vairāk par 1.0675 dolāriem.

Dienas gaitā pienākošie ziņojumi par sabiedroto virzīšanos arvien dziļāk Bagdādes sirdī, Huseina piļu krišanu un karaspēka padošanos, palīdzēja uzturēt interesi par dolāriem, izraisot tā ievērojamu kāpumu visos galvenajos valūtu pāros. Eiro kurs pēc krituma zem 1.06 dolāriem dienu noslēdza 1.0630 EUR/USD līmenī, bet Šveices franka kurss pēc trīs mēnešu pārtraukuma pacēlās virs 1.40 USD/CHF. Kā papildus katalizators franka kritumam kalpoja Šveices Nacionālās Bankas viceprezidenta vēstījums, ka nav izslēgta intervence tirgū ar mērķi novērst pārmērīgu franka vērtības kāpumu. Atgādināsim, ka Šveice pašlaik cīnās ar nopietnām ekonomiskām grūtībām, un tai kā uz eksportu tendētai ekonomikai stipra valūta nav izdevīga. Līdzīgi kā Japānā arī Šveicē nacionālās valūtas likmes pašlaik tiek turētas tuvu nulles līmenim.

Dolāra cena latos vakar pacēlās līdz 58.43 santīmiem, bet eiro palētinājās līdz 62.10 santīmu līmenim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra