Parex Asset Management

Kā jau mēs gaidījām, ceturtdien Eiropas vienotajai valūtai atkal izdevās gūt virsroku pār ASV dolāru, un dienas beigās eiro/dolāra kurss vēlreiz mēģināja pārvarēt 1.14 EUR/USD līmeni. Tomēr situācija tirgū kopumā joprojām ir visnotaļ nenoteikta.

Ja apskatāmies uz eiro/dolāra kursa grafiku, tad skaidri ir redzams, ka visu šo nedēļu kurss streipuļo pilnīgi bez kāda noteikta virziena ļoti šaurā koridorā starp aptuveni 1.1320-1.1420 EUR/USD. Arī tehniskie analītiķi pašlaik ir sadalījušies proporcionāli līdzīgi divās frontēs: vieni gaida kāpumu atpakaļ uz 1.1550 un tad uz 1.16, citi turpretim pareģo, ka kurss tuvākajā laikā dosies lejup vēl reiz testēt nozīmīgo trenda līniju zem 1.12 EUR/USD. Tomēr arī šie līmeņi nav nekas cits kā aptuveni mēnesi veca nedaudz platāka koridora robežas (1.1550-1.1150), un pašlaik eiro kurss atrodas aptuveni šī koridora viducī. Respektīvi pašlaik notiek izteikta tirdzniecība koridorā/-os, kurai parasti raksturīga pastiprināta interese par ziņu lentēm jaunu tirgus virzītājspēku meklējumos.

Par vienu no tādiem virzītājspēkiem tirgus dalībnieki šonedēļ ir izvēlējušies ASV valdības obligāciju izsoles, taču pagaidām tās bijušas tik neviennozīmīgas, ka derējušas tikai īstermiņa spekulācijām. Tā, piemēram, otrdienas 3-gadīgo papīru izsole izdevās ne pārāk spoža (un dolārs krita), savukārt trešdienas 5-gadīgo papīru izsole bija jau stipri veiksmīgāka, tāpēc ceturtdien pa nakti eiro/dolāra kurss tika nospiests līdz 1.1320. Taču nekas vairāk nenotika, un vakar vakarpusē eiro cena atkal devās cīņā ar 1.14 EUR/USD līmeni. Var atzīmēt, ka tas notika pēc datiem par negaidīti strauju produktivitātes kāpumu Amerikā otrajā ceturksnī. Ņemot vērā pašlaik aktuālās bažas par ASV darba tirgus neiepriecinošo stāvokli, šos teorētiski pozitīvos datus var izskaidrot ar to, ka ASV kompānijas pašlaik spiež ārā visu ko var no saviem pašreizējiem darbaspēka resursiem, iztiekot bez jaunie darbiniekiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra