Parex Asset Management

Jaunā darba nedēļa pasaules valūtas tirgos iesākās ar iespaidīgu Eiropas vienotās valūtas vērtības kritumu pret dolāru un jenu. Eiro cena dolāros pirmdien, izsitusi nozīmīgu tehniska atbalsta līmeni, nokritās par vairāk nekā procentu un dienas beigās atradās pie 1.1350 dolāriem - zemākajā līmenī pēdējo divu mēnešu laikā.

Nepatikšanas Eiropas valūtai sākās līdz ar Eiropas finansu tirgu aktivizēšanos, ko raksturoja pastiprināts eiro piedāvājums. Līdzīgi kā iepriekšējā nedēļā arī šoreiz ļoti aktīvi eiro tika mainīts pret japāņu jenām. Šādu interesi var izskaidrot ar Japānas investoru līdzekļu aiziešanu no iepriekš tik interesantā, augstu ienesīgumu sološā Eiropas parāda vērtspapīru tirgus uz pašmāju akciju tirgu, kurš pašlaik ir uzlēcis līdz 10 mēnešus nepieredzēti augstiem līmeņiem. Notikumi eiro/jenas pārī deva papildus triecienu Eiropas vienotās valūtas pozīcijām, un eiro/dolāra kurss vispirms diezgan straujā tempā pietuvojās 1.14 EUR/USD, te neilgu brīdi uzkavējās un tad ar asu rāvienu salauza šo nozīmīgo atbalsta apgabalu. Tā kā 1.14 EUR/USD daudzi tirgus dalībnieki uzskatīja par nozīmīgu tehnisko līmeni, zem tā atradās apjomīgi automātiskie eiro pārdošanas uzdevumi, kuru iedarbināšana paātrināja eiro vērtības kritumu, un itin drīz eiro kurss attapās pie 1.1350 EUR/USD atzīmes.

Tā kā dolāram vakar izdevās nostiprināties pret eiro un arī pret angļu mārciņu (dolārs/jenas kurss saglabājās stabils pie 118 USD/JPY), dolāra cena latos vakar pieauga par 0.62%, līdz 56.80 santīmiem - pāris mēnešus neredzētam līmenim. Eiro vērtība tajā pat laikā nokritās līdz 64.40 santīmiem, bet mārciņa palētinājās līdz 93.65 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra