Pašlaik ir nedaudz pierimušies kara vēji, kas pēdējo mēnešu laikā pūš dolāram galīgi nepieņemamā virzienā. Pateicoties tam ASV valūta ir spējusi nostāties uz kājām un ja neko vairāk, tad vismaz ir pārtraukusi visu decembri ilgušo apkaunojošo kritumu. Eiro kurss trešdienu noslēdza 1.0385 dolāru līmenī, savukārt dolāra cena latu izteiksmē pacēlās līdz 59 santīmiem.

Par kaut kādām dolāra uzvarām pagaidām runāt vēl ir pāragri. To, kas pēdējās dienās notika tirgū vismaz pašlaik vajadzētu dēvēt par korekciju vai konsolidāciju. Pēdējo mēnešu laikā un it īpaši decembrī valūtas spekulanti, spēlējot uz dolāra kritumu, pastiprināti vēra vaļā dolāra īsās pozīcijas (vienkārši runājot - pārdevuši USD pret citām valūtām), līdz pagājušā gada beigās, piemēram, eiro/dolāra pārī to apjoms sasniedza kopš 1999. gada neredzētus līmeņus. Tā kā zināmais pamiers ģeopolitiskajā jomā ir noņēmis daļu dolāru nospiedošā sloga un USD krituma tendence ir zaudējusi spēku, atsevišķi spēlmaņi ir secinājuši, ka nu ir gana pelnīts uz "zaļā" nelaimēm, tāpēc tie pārpozicionē savas investīcijas, un tas ir ļāvis dolāram atgūt elpu.

Par dolāram fundamentāli pozitīvu faktoru var uzskatīt arī ASV prezidenta Džordža Buša otrdien izziņoto 674 miljardus USD lielo ekonomikas stimulēšanas desmitgades plānu. Tomēr šī stimulējošā pakete pagaidām ir vairāk abstrakts jēdziens, salīdzinot ar piektdien gaidāmajiem ļoti reālajiem ASV darba tirgus decembra datiem. Nedod dievs, ja tie izrādīsies sliktāki kā analītiķi prognozē un ja bezdarbs Amerikā būs pacēlies virs 6%. Šiem datiem pašlaik tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, jo no darba tirgus stāvokļa vistiešākajā veidā ir atkarīgs amerikāņu patērētāju noskaņojums, no kura savukārt ir atkarīgs, vai ASV izdosies atgūties no pašreizējā visnotaļ grīļīgā stāvokļa. Gaidīsim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra