Parex Asset Management

Ceturtdiena valūtas tirgos pagāja izteikti nervozā, dažnedažādu spekulāciju un baumu elektrizētā gaisotnē. Eiropas vienotās valūtas kurss pēc ECB sēdes ar iespaidīgu lēcienu sasniedza jaunu 52 mēnešu rekordu netālu no 1.15 EUR/USD, Šveices franka kurss ne mazāk iespaidīgā veidā uzstādīja pilnīgi svaigu 55 mēnešu rekordu pie 1.31 USD/CHF, savukārt jenas tālāku nostiprināšanos aizkavēja runas par Japānas Bankas atgriešanos tirgū.

Galvenais vaininieks ceturtdienas dramatiskajos notikumos bija Eiropas Centrālā banka, vai pareizāk sakot tās lēmums eiro bāzes likmi saglabāt nemainīgu 2.50% līmenī, vai VĒL pareizāk sakot - spekulācijas ap minēto ECB lēmumu (FRS deva mājienus, ka dolāra likmes tiks pazemināts, bet ECB, šķiet, to netaisās darīt, tāpēc var palielināties Eiropas vienotajai valūtai labvēlīgā starpība procentu likmēs utt. utjp.).

Lieta tāda, ka neviens saprātīgi domājošs cilvēks nemaz negaidīja, ka Eirozonas monetārās politikas noteicēja savā ceturtdienas sēdē varētu eiro likmi pazemināt. Tāpēc iespaidīgo un straujo eiro/dolāra kursa lēcienu no 1.1350 līdz teju 1.1500 EUR/USD ir grūti izskaidrot savādāk kā vispārējas nervozitātes pastiprinātu spekulāciju rezultātu. Jau vairākas nedēļas tirgum ir tik izteikti impulsīvs raksturs, ka normālos apstākļos salīdzinoši neliels grūdiens tūlīt pāraug lavīnveidīgā kustībā. Apmēram tā notika arī vakar gan eiro, gan tā uzticīgā sekotāja - Šveices franka tirgū (jāatzīmē, ka šo divu valūtu kursi jau vairākus mēnešus staigā kā rokās sadevušies).

Vēl var atzīmēt, ka pēc pēdējo dienu notikumiem 9 mēnešus neredzētus līmeņus ir sasniedzis jenas kurss (vakar tas pieskārās 116 USD/JPY). Japānas amatpersonas ar notiekošo, protams, ir neapmierinātas un atkal draud iejaukties tirgū, ja jena tūlīt nepārtrauks nostiprināties. Ļoti iespējams, ka zem 116 USD/JPY bez intervencēm neiztikt. Ceturtdien tirgū jau parādījās baumas par Japānas Bankas klātbūtni tirgū. Runāja arī, ka pati FRS ir manīta, pērkot dolārus par jenām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra