Parex Asset Management

Valūtas tirgos pagaidām bez pārmaiņām. Tā, pārfrāzējot Remarka romāna nosaukumu, var īsumā raksturot pagājušo nedēļu. Ģeopolitiskais saspīlējums joprojām saglabājas augsts, bet eiro/dolāra kurss turpina svārstīties ierastā 1.07-1.09 EUR/USD koridora iekšienē.

Situācijas attīstība pasaules ģeopolitiskajā frontē pagājušajā nedēļā nespēja ieviest skaidrību visus tik interesējošajā jautājumā, kāds tad galu galā būs Irākas atbruņošanas modelis. ASV vēl joprojām nav saņēmusi atbalstu no ANO puses, līdz ar to saglabājas iespējamība, ka Amerikai vienai pašai būs jādodas cīnīties Irākas smiltājos, un tādējādi jāuzņemas viss ar karu saistīto tiešo un netiešo izdevumu smagums. Tomēr, šķiet, ka šādas perspektīvas jau ir ierēķinātas dolāra novērtējumā un ka uz pliku spekulāciju pamata vien dolārs vairs nav gatavs krist tālāk. No šāda redzes viedokļa pat var teikt, ka izmaiņas pašreizējā figūru izkārtojumā, tas ir, ANO atbalsts Amerikai vai negaidīts Irākas jautājuma atrisinājums mierīgā ceļā var būt dolāram tikai pozitīvs. Šāds variants, protams, strādā tikai tādā gadījumā, ja nerealizējas visas Rietumu civilizācijas bubuļa - teju mītiskā terorista Osama bin Ladena balsī pagājušajā nedēļa izteiktie draudi par masveidīgu terorisma vilni pret Ameriku un tā atbalstītājiem.

Kamēr visi uzmanīgi seko līdzi ģeopolitiskajām diskusijām, valūtas tirgos ir notikušas interesantas izmaiņas no tehniskās analīzes viedokļa. Respektīvi, nedēļas sākumā eiro kurss tika paspiests zem ļoti nozīmīgas trenda līnijas, balstoties pret kuru Eiropas vienotai valūtai decembra-janvāra periodā izdevās pacelties no 0.99 līdz pat 1.09 dolāriem. Interesanti ir tas, ka nedēļas beigās eiro mēģināja atgriezties virs minētās līnijas, bet tas neizdevās. Šāda situācijas attīstība dod pamatu prognozēm par to, ka eiro kurss tuvākajā laikā var atgriezties gada sākuma līmeņos pie 1.05 dolāriem.

Eiro kurss pret dolāru nedēļu noslēdza ar nelielu kritumu nedaudz zem 1.08 EUR/USD atzīmes, tajā pat laikā mārciņa turpināja pavājināties nedēļas beigās noslīdot līdz 1.6150 GBP/USD. Arī jena nedaudz palētinājās, un pateicoties dolāra spējai nostiprināties pret visām pārējām SDR groza valūtām dolāra cena latu izteiksmē nedēļu noslēdza 57.80 santīmu līmenī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra