Parex Asset Management

Otrdien pasaules valūtas tirgos bija novērojama strauja un drudžaina kursu mētāšanās, kuras laikā eiro kurss izmanījās uzstādīt jaunu rekordu pie 1.1080 dolāriem. Vielas visdažādākajām spekulācijām pašlaik var sameklēt bez sava gala, tomēr galvenā uzmanība joprojām ir pievēsta Irākas jautājumam.

Viss par un ap Irāku joprojām ir tēma nr. 1, un tas ir pilnībā saprotams, ņemot vērā arvien skaļāk skanošās kara bungas. Visnegatīvāk to skaņa spēlē uz nerviem dolāram, tā kā pastāv pilnīgi reāla iespējamība, ka ASV būs spiesta doties karagājienā uz Irāku vienas pašas Lielbritānijas balstīta un tādējādi uzņemties visu morālo un materiālo kara slodzi. Šis apstāklis tur dolāru zem neatslābstoša spiediena un nedot tam ne mirkli atelpas. Tikko kā dolārs nedaudz atgūstas, tā tam virsū metas vesels bars pārdevēju, un viss beidzas ar kārtējiem antirekordiem. Tieši tādos noskaņojumos pagāja vakardiena. No dolāram pozitīviem faktoriem varam atzīmēt ASV Valsts Kases vadītāja Džona Snova izteikumus par ASV prezidenta piedāvātās ekonomikas stimulēšanas paketes iespējamo pozitīvo ietekmi uz Amerikas akciju tirgu. Bez tam zināmu atbalstu dolāram sniedz bailes no Japānas intervencēm valūtas tirgos, kas pagaidām attur jenu no tālāka vērtības kāpumu. Tomēr, kā jau atzīmējām, šo faktoru izraisītos īslaicīgos dolāra pieaugumus spekulanti steidza izmantot, lai papildinātu dolāra īsās pozīcijas, un galu galā eiro/dolāra kurss dienu pabeidza 1.1050 EUR/USD līmenī.

Vietējā tirgū vakar lats beidzot atrāvās no SDR piesaistes koridora apakšējās robežas, un tas ļāva dolāra cenai latu izteiksmē pakāpties līdz 57.30 santīmu līmenim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra