Ne dienu bez satraucošiem jaunumiem saistībā ar Irāku! Šķiet, ar šādu saukli pašlaik dzīvo masu mediji, un pats par sevi saprotams, ka tamlīdzīgi noskaņojumi nebūt nenāk par labu Amerikas dolāram, kurš vakar atgriezās pie saviem pēdējo gadu antirekordiem.

Vispār ir diezgan interesanti novērot, kā teju jebkuru jaunu satraucošu ziņu par kustībām Irākā neskaidrības nogurdinātie valūtas tirgus dalībnieki izmanto par ieganstu, lai pārdotu Amerikas valūtu. Pirmdien par dolāra negatīvisma iemeslu kalpoja laikraksta USA Today ziņojums par to, ka ASV militārā vadība likusi 10000 karavīriem gatavoties "aizokeāna operācijām", kā arī Sadama Huseina apgalvojums, ka ANO ieroču inspektori ir spiegojuši ASV labā un ka Irāka ir gatava karam ar aizjūras lielvalsti.

Tajā pat laikā tirgus spēlmaņus stipri maz interesēja fakts, ka Eiropas pakalpojumu sektora indekss decembrī ir piedzīvojis negaidīti lielu kritumu. Jāatzīmē, ka tikpat neinteresants investoriem likās arī attiecīgā ASV indikatora kritums, jo tajā brīdī ģeopolitisko satraukumu sagrauts dolārs jau atradās tuvu pēdējo gadu antirekordiem attiecībā pret Eiropas valūtām.

Galu galā eiro/dolāra kurss dienu pabeidza 1.048 dolāru līmenī, savukārt dolārs latu izteiksmē palētinājās līdz 58.70 santīmiem, bet eiro cena pacēlās līdz 61.50 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra