Parex Asset Management

Pagājušajā nedēļā eiro kursa šķietami neapturamais kāpums nedaudz sabremzējās, tomēr pēdējo nedēļu laikā dolāra tēls tirgus dalībnieku acīs ir tiktāl sabojājies, ka dramatisku, fēniksveidīgu atdzimšanu dolārs tā arī nebija spējīgs nospēlēt.

Katra no lielajām pasaules valūtām pagājušajā nedēļā rādīja atšķirīgu sniegumu, arī sasniegtie rekordi bija visnotaļ dažādi, taču kopējais noskaņojums tirgū joprojām bija uzkrītoši antidolārisks. Tā, piemēram, eiro kurss otrdien sasniedza jaunu - septiņu gadu rekordu pie 1.2280 EUR/USD, un atlikušo nedēļu pavadīja, svārstoties aptuveni viena centa robežās ap 1.22 EUR/USD. Šo svārstību laikā tika salauzta strauji augšupejošas īstermiņa tendences koridors - to var uzskatīt par pirmo dolāra tehnisko uzvaru vairāku nedēļu laikā, tomēr turpat netālu pie 1.2120 kurss sastapās ar citu, ilgāka termiņa augšupejoša trenda līniju, kuru pievārēt dolāram vairs nebija spēka. Dolārs atkal padevās, bet eiro kurss, piektdienas negaidīti slikto Mičiganas Universitātes patērētāju noskaņojuma datu iedvesmots, nedēļu noslēdza pie 1.2250 EUR/USD - netālu no septiņu gadu augstākajiem līmeņiem.

Britu mārciņa pagājušajā nedēļā nedomāja nomierināties ne uz brīdi. Pieturoties pie vecā scenārija "katru dienu pa jaunam rekordam", tās kurss pret dolāru pakāpeniski cēlās augšup un nedēļas otru pusi pavadīja jau 11 gadus nepieredzētos līmeņos netālu no 1.75 GBP/USD.

Savukārt Japānas jenas tirgus pagājušajā nedēļā izcēlās gan ar jaunu jenas kursa rekordu zem 107 USD/JPY, gan ar tam sekojošu Japānas Bankas intervenci (lēš, ka intervences ietvaros JB pārdevusi aptuveni 1 triljonu jenu). JB aktivitātes lika jenai nedaudz atvēst, kā arī sniedza nelielu atbalstu dolāram cīņā ar eiro, tajā pat laikā vispārējo tirgus spēlmaņu attieksmi pret dolāru īpaši neuzlaboja.

Nedaudz par latu. Pirmkārt, tas joprojām ir ļoti pieprasīts un joprojām maksimāli stiprs attiecībā pret SDR grozu, kas nozīmē, ka tas atrodas uz Latvijas Bankas apakšējās intervences robežās, kas savukārt nozīmē, ka Latvijas Banka ir spiesta apmierināt tirgus dalībnieku kāri pēc latiem. Otrkārt, minētais faktors apvienojumā ar dolāra vājumu starptautiskajā arēnā ir novedis pie tā, ka dolāra cena latos pagājušajā nedēļā vairākkārtīgi noslīdēja zem 54 santīmiem (mazāk dolārs maksāja tikai 1996. gada sākumā). Eiro lielāko daļu nedēļas pavadīja virs 66 santīmu atzīmes, taču šā gada jūnija rekordu (0.6645 EUR/LVL) tam vēl nav izdevies pārsist.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra