Parex Asset Management

Dolāram neizdevās īpaši ilgi noturēt savus pirmdienas rīta ieguvumus, un jau pirmdien vakarā eiro kurss atgriezās pie 1.07 dolāru līmeņa, zem kura tika pavadīta visa otrdiena, gaidot jaunas ziņas no Irākas frontes.

Dolāram negatīvās korekcijas pamatā nebija īpaši nozīmīgas izmaiņas tirgus noskaņojumos, ko būtu izraisījušas ziņas no kara lauka vai ekonomisko indikāciju publikācijas. Vienkārši uz pirmdienas pārmērīgā kara optimisma viļņa dolārs bija uzlēcis nedaudz augstāk par savu galvu. Kad emocijas nedaudz pierimās, tirgus spēlmaņi, kuru vidū pašlaik ir ļoti daudz īstermiņa spekulantu, nolēma nofiksēt dolāra kāpuma nesto peļņu, un tas piespieda ASV valūtu atdot daļu iekarojumu.

Pašlaik nav pamata domāt, ka Irākas faktors tuvākajā laikā varētu zaudēt savas finansu tirgus noskaņojuma noteicēja pozīcijas. Visticamāk, ka arī turpmāk virsraksti masu medijos būs galvenais vadmotīvs investoru lēmumos, līdz ar to valūtas tirgū saglabāsies pastiprināta volatilitāte.

Eiro/dolāra kurss otrdien vakarpusē bija 1.0660 EUR/USD, mārciņa maksāja 1.5497 dolārus, bet jenas kurss bija 120 jenas par dolāru. Pie šāda SDR groza valūtu savstarpējā izkārtojuma viens dolārs vietējā starpbanku tirgū maksāja 58.32 santīmus, eiro - 62.23 santīmus, bet mārciņa - 90.38 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra