Parex Asset Management

Pagājušajā nedēļā dolārs piedzīvoja masīvu kritumu visos galvenajos valūtu pāros. Īpaši labi veicās eiro, cīņā ar kuru dolārs apkaunojoši viegli zaudēja gandrīz visu iepriekšējo divarpus nedēļu laikā ar tādām pūlēm iegūto. Dolāra cena latos piektdien sasniedza 55 santīmu līmeni.

Dolāra nedienas aizsākās pēc smaga tehniska zaudējuma nedēļas pirmajā pusē, taču kopumā pagājušā nedēļa parādīja to, cik patiesībā dolārs ir interesants tirgus spēlmaņiem, ja tas vairs nesaņem pastāvīgas adrenalīna piešprices optimistisku Amerikas ekonomisko rādītāju veidā.

Jāsaka, ka pirmie trauksmes zvaniņi dolāram iezvanījās jau iepriekšējās piektdienas vakarā - tajā brīdī, kad dolārs nodemonstrēja aizdomīgu nespēju savā labā izmantot negaidīti labos ASV oktobra darba tirgus datus. Tomēr viss vēl nebija zaudēts, kamēr eiro/kurss nebija pacēlies virs tehniski svarīgā 1.1550 EUR/USD. Šīs nedēļas iesākumā minētajam līmenim patiesi izdevās ierobežot dolāra pārdošanas aktivitāti, taču ASV ekonomisko datu (vēlams, pēc iespējas labāku datu) vakuuma apstākļos tirgus spēlmaņiem nervi neizturēja, un trešdien no rīta 1.1550 atzīmes pretestība tika pārvarēta. Ar to pašu eiro/dolāra kursa grafikā iepriekš vērojamie dolāram pozitīvie zīmējumi pazaudēja jebkādu nozīmi, un eiro kurss mierīgi, bet pārliecinoši cēlās augšup, un nedēļas beigās pieskārās 1.18 EUR/USD līmenim.

Savu lomu dolāram negatīvajos notikumos nospēlēja ne tikai ASV datu neesamība nedēļas pirmajā pusē. Arī tie dati, kas vēlāk tika publicēti, nebūt nebija dolāram labvēlīgi. Tā, piemēram, ceturtdien iznākušie ASV ārējās tirdzniecības un iknedēļas bezdarba pieteikumu cipari bija nedaudz sliktāki kā tirgus bija gaidījis. Tajā pat laikā visu trīs lielāko Eirozonas ekonomiku Vācijas, Francijas un Itālijas iekšzemes kopprodukta izmaiņas rādītāji trešajā ceturksnī bija tikai spējuši gan atgriezties pozitīvā teritorijā (attiecīgi +0.2%, +0.4% un +0.5%), gan sagādāt pa kādam patīkamam pārsteigumam.

Dolārs pagājušajā nedēļā zaudēja ne tikai eiro, bet arī mārciņai un jenai. Bez tam dolārs tika pastiprināti pārdots arī vietējā tirgū, kas ļāva latam atkal pietuvoties SDR piesaistes koridora apakšējai robežai, un galu galā dolāra kurss pret latu piektdien noslēdzās pie 55 santīmu atzīmes, tādējādi uzstādot jaunu sešu gadu lētuma rekordu. Eiro vērtība tajā pat laikā spēja pietuvoties 65 santīmiem.

Pēc pagājušās nedēļas notikumiem tirgus īstermiņā ir kļuvis nedaudz pārspriegots un prasās pēc atpūtas, tāpēc, iespējams, ka dolāra pārdošanas spiediens nedaudz mazināsies.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra