Parex Asset Management

Otrdien pasaules valūtas tirgos turpinājās masīva dolāra ofensīva, tomēr spēlmaņu attieksme pret šo valūtu joprojām ir izteikti piesardzīga, tāpēc ar vērā ņemamiem iekarojumiem dolārs palepoties nevar.

Lielākos ieguvumus dolāram izdevās nodemonstrēt Āzijas tirdzniecības sesijas laikā, kas, visticamāk, saistīts ar Japānas spēlmaņu vēlmi pieskaņot savas valūtas pozīcijas iepriekšējā dienā notikušajam dolāram pozitīvajam lūzumam (atgādināsim, ka pirmdien Japānā bija valsts brīvdiena). Dolāram par labu nāca arī uz pozitīvas nots iesākusies korporatīvo ceturkšņa atskaišu sezona Amerikā un ASV akciju indeksu kāpums līdz gadu pusotru nepieredzēti augstiem līmeņiem. Bez tam tirgū baumoja par Japānas Bankas aktivitātēm, par jenām iepērkot dolārus. Minēto iemeslu iedvesmota, dolāra vērtība no rīta strauji pieauga gan pret jenu, gan pret Eiropas valūtām, un Eiropas investori, atnākuši uz darbu, ieraudzīja eiro kursu 1.16 EUR/USD līmenī.

Ar to pašu dolāra prieki beidzās. Pašreizējā, dolāram nebūt ne pozitīvajā gaisotnē, salīdzinoši tik īsā laika posmā notikušo gandrīz divu procentu korekciju eiro/dolāra pārī investori steidza izmantot, lai atkal pārdotu dolārus. ASV valūtai labvēlīgā virzība ātri zaudēja spēku, un dienas beigās eiro kurss atkal pietuvojās 1.17 EUR/USD. Ļoti iespējams, ka tuvākajās dienās pēc nelielas atpūtas (ja vien tā "neievelkas" līdz 1.18 EUR/USD) dolārs mēģinās vēl, tāpēc joprojām var rekomendēt piesardzīgas eiro/dolāra pāra īsās pozīcijas.

Latvijā viens dolārs vakar vakarā bija vērts 55.40 santīmus (no rīta dolārus pret latiem starpbanku tirgū varēja samainīt pēc kursa 55.60), bet eiro maksāja 64.70 santīmus. Te der atzīmēt, ka pēdējās dienās lats ir maksimāli spēcīgs pret SDR grozu - tas nozīmē, ka reālie tirgus kursi atšķiras no Latvijas Bankas oficiāliem kursiem par pieļaujamo 1 procentu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra