Parex Asset Management

Jaunās darba nedēļas sākumā pār finansu tirgiem gāzās vesela gūzma visdažādāko jaunumu, kas noveda pie salīdzinoši straujām, bet nenoteiktām valūtu kursu kustībām. Dienas beigās eiro/dolāra kurss atradās turpat, kur lielāko daļu pagājušās nedēļas - pie 1.1650 EUR/USD.

Āzijas turnejas ietvaros nedēļas nogalē ASV prezidents Džordžs Bušs tikās ar Japānas premjeru Koidzumi, tomēr te nekādi pārsteigumi nenotika - Bušs vien uzsvēra, ka valūtas kursi ir jāatstāj tirgus ziņā un ka "spēcīga dolāra" politika joprojām dzīva (daudzi bija gaidījuši, ka sarunās ar Japānu par valūtām Bušs būs piekāpīgāks, tādējādi cerot "nopirkt" Japānas finansiālu atbalstu Irākas atjaunošanai). Svētdien Bušs tikās ar Ķīnas prezidentu Dzintao, taču arī šeit tik vien kā tika panākta vienošanās par darba grupas izveidi juaņa piesaistes maiņas izpētei.

Valūtas tirgus reakcija uz Buša veikumu nedēļas nogalē bija minimāla, taču jauno nedēļu dolārs bija spiests uzsākt ar nelielu kritumu, kas, visticamāk, saistāms ar kārtējā amerikāņiem naidīga Osama bin Ladena uzsaukuma publiskošanu. Tomēr dolāram ļoti ātri izdevās atgūt zaudēto, un tas notika pateicoties britu presē publicētajiem ASV Valsts Kases vadītāja Snova izteikumiem par to, ka investori visu ir pārpratuši un ka ASV joprojām uzticīga spēcīgam dolāram. Zināmu atbalstu dolāram sniedza arī jenas pārdošanas aktivitātes, kuras savukārt saistītas ar ziņām par Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumiem.

Lai cik nenoteiktas arī nebūtu pirmdienas kustības valūtas tirgos, pagājušajā nedēļā valdījusī eiro/dolāra lejupslīdes tendence tomēr ir salauzta, un, kā jau bija gaidāms, salauzta dolāra negatīvā virzienā. Kas nāks vecās īstermiņa tendences vietā, pašlaik vēl īsti nav skaidrs. Te der atzīmēt, ka Buša vizīte Āzijā turpināsies arī šajā nedēļā, un neapšaubāmi, ka tirgus dalībnieki uzmanīgi sekos katram ASV prezidenta solim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra