Parex Asset Management

Ekonomistu aprindas un finansisti joprojām saspīlēti analizē, ko pasaules ekonomikām un valūtām nozīmē G7 sanāksmē izskanējušais aicinājums uz valūtu brīvlaišanu. Tikmēr kursi turpina bezmērķīgi dreifēt - dolāra/jenas attiecība ap 112 USD/JPY, bet eiro kurss ap 1.1475 EUR/USD asīm.

Neapšaubāmi, ka G7 sammitā pieņemtais komunikē šīs nedēļas ievadā ir kļuvusi par aktualitāti numur viens gan ekonomistiem, gan valūtas analītiķiem un spekulantiem. Tā kā līdz pat ceturtdienas pēcpusdienai nebija gaidāms neviens ievērības cienīgs Amerikas ekonomiskais indikators, viss ekspertu domu spēks bija nedalīti veltīts minētā komunikē analīzei. Un jo vairāk par šo tēmu tiek domāts, jo mazāk pievilcīgs izskatās dolārs, un tāpēc nebūt nav pārsteidzoši, ka vēl pavisam nesen (augusta vidū) pret dolāra nākotni optimistiski noskaņotas bankas šonedēļ steidz atkal pārskatīt savas kursu prognozes un nebūt ne dolāram labvēlīgā virzienā.

Mums savs viedoklis par dolāru nav jāpārskata, jo G7 paziņojums tik vien kā notrauca putekļus no tādām pēdējos mēnešos ignorētām, bet vienmēr klātesošām ASV un arī dolāra problēmām kā milzīgais Amerikas tirdzniecības deficīts, arvien augošais budžeta deficīts un galu galā - joprojām lielais uzticības deficīts Amerikas aktīviem. Pieplusojot tam visam klāt darba tirgus problēmas, kā arī tik uzkrītošo un tāpēc - aizdomīgo ASV administrācijas vēlmi pārliecināt amerikāņu patērētājus par gaišo valsts nākotni (atgādināsim, ka pēc gada notiks prezidenta vēlēšanas), ilgākā perspektīvā dolārs neizskatās pievilcīgs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra