Parex Asset Management

Otrdien ar jauniem patīkamiem pārsteigumiem investorus pacienāja Amerikas dati. Tomēr tālāka dolāram pozitīva korekcija nesekoja, un eiro/dolāra kurss dienu noslēdza bez īpašām izmaiņām, netālu no 1.18 EUR/USD atzīmes.

Vakardiena bija iezīmīga ar vairāku pasaules finansu, tostarp arī valūtas tirgiem svarīgu indikatoru publikācijām. Vispirms, no rīta iznāca Ifo institūta mērītais Vācijas biznesa klimata indikators, kurš bija spējis, nedaudz pārspējot analītiķu gaidas, pacelties līdz augstākajam līmenim kopš 2001. gada janvāra. Kursi nosvārstījās, tomēr būtiskas izmaiņas tirgū nenotika. Arī Eiropas finansu ministru lēmums pagaidām skatīties caur pirkstiem uz Vācijas un Francijas nespēju ierobežot budžeta deficītu 3% līmenī no IKP, eiro kursu vakar atstāja vienaldzīgu, jo valūtas spēlmaņus, šķiet, vairāk interesēja, ko parādīs Amerikas dati.

Un jāsaka, ka Amerikas dati nelika vilties: trešā ceturkšņa IKP pieaugums tika pārskatīts uz 8.2% (gada izteiksmē), bet patērētāju noskaņojuma indekss bija spējis uzkāpt par veseliem 10 punktiem, līdz 91.7 - augstākajam līmenim 14 mēnešu laikā. Taču tālāks dolāra vērtības pieaugums nesekoja, un tas varētu būt noticis vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, valūtas spekulanti, spēlējot uz tamlīdzīgu iznākumu, jau pirmdien bija paspējuši izšaut visu savu pulveri, un nu tos vairāk interesēja dolāra garo pozīciju pievēršana. Otrkārt, Amerikas IKP cipars, kaut arī ievērojams, nebija īpaši pārsteidzošs - ap un virs 8% pieaugumu bija gaidījuši daudzi lielākie valūtas tirgus dalībnieki (tostarp, Citigroup, Merrill Lynch, JP Morgan Chase, UBS, Deutche Bank u.c.). Un treškārt, tehniskās pretestības līmenis pie 1.1750 EUR/USD pagaidām izrādījies spējīgs noturēt tirgu rāmjos, taču tuvākajās dienās tas, visticamāk, tiks pakļauts jauniem uzbrukumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra