Parex Asset Management

Ceturtdien pasaules valūtas tirgos saglabājās pēdējās dienās ierastā lietu kārtība - tirgus dalībnieki joprojām ir noskaņoti negatīvi pret dolāru, taču Japānas intervences iespējamība pagaidām neļauj šim noskaņojumam izpausties aktīvā darbībā.

Šajā brīdī der atzīmēt, ka aprakstītā nenoteiktība uzskatāmi izpaužas tikai eiro/dolāra un dolāra/jenas pāros, kuri pēdējā laikā korelē ļoti cieši - eiro kurss visu šo nedēļu šaudās ap 1.15 EUR/USD, bet jenas kurss tā arī nespēj pārvarēt 111 USD/JPY līmeni. Tajā pat laikā citas valūtas uzvedas daudz agresīvāk. Piemēram, mārciņas kurss pret dolāru šīs nedēļas laikā pamazām bet neapturami ceļas augšup, un vakar tas uzkāpa virs 1.66 GBP/USD, tādējādi pietuvodamies jūnija vidū uzstādītajam 4.5 gadu rekordam. Pat Šveices franks, kurš parasti cieši seko eiro pēdās, ir spējis pēdējo četru dienu laikā izcīnīt vēl 1.5%.

Jenu no tālāka kāpuma attur Japānas intervenču iespējamība (kaut arī pagaidām Japānas amatpersonas aprobežojas ar retorisku pirkstu kratīšanu, kad vēl, ja ne tagad, būtu nepieciešams arī ar reāliem darbiem atgādināt par savu klātbūtni uz finansu pasaules). Šis pats apstāklis attur dažus spēlmaņus palielināt dolāra īsās pozīcijas kā tādas.

Bez tam konkrēti eiro no atgriešanās pie saviem rekordiem attur tie paši spēki, kas vasarā to piespieda atkāpties uz 1.08 EUR/USD - tehniskie faktori. Lai eiro apliecinātu savu gatavību celties tālāk augšup, tam ir jāpārvar spēcīga pretestība 1.1550-1.1650 EUR/USD rajonā. Ja tas notiks un pie tam - jau tuvākajā laikā, eiro būs spiests atkāpties - vismaz tik tālu, lai aizpildītu G7 komunikē izrauto robu grafikā - tas ir, uz 1.1350 EUR/USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra