Parex Asset Management

Trešdien eiro/dolāra kurss, balstoties uz ASV valsts obligāciju otrdienas izsoles rezultātu rosināto nepatiku pret ASV aktīviem, mēģināja salauzt tehnisko pretestību virs 1.14 EUR/USD. Tomēr šoreiz tas neizdevās, un kurss bija spiests atdot savus ieguvumus.

Pēdējā laikā notikumi ASV obligāciju tirgū kalpo par pamatu nopietnām bažām par to, vai Amerikas ekonomikas nākotnes attīstības tempi atbildīs pašreizējām rožainajām prognozēm. Pēdējā laikā sakāpušie ASV valdības papīru ienesīgumi līdz mēnešiem nepieredzēti augstiem līmeņiem, kā arī kāpums īstermiņa likmju segmentā reāli nozīmē, ka sadārdzinājušies gan ilgtermiņa, gan īstermiņa kredīti ASV patērētājiem un kompānijām. Biedē tas, ka naudas cena ir sākusi strauji kāpt vēl pirms ekonomika uzrāda reālas augšupejas pazīmes. (Vakar Amerikas Hipotēku Baņķieru Asociācijas dati gan uzrādīja hipotēku kredītu pieteikumu skaita lēcienu iepriekšējā nedēļā, taču to tik pat labi var izskaidrot ar vēlmi "ķert kamēr vēl var".)

Aprakstītā iemesla pēc pašlaik liela uzmanība ir pievērsta notikumiem ASV parāda vērtspapīru tirgū, bet tieši šonedēļ - apjomīgām Amerikas valdības obligāciju emisijām. Otrdien notika vien no tām - 3 gadu obligāciju izsole, kurā piedāvāja iegādāties papīrus 24 miljardu USD apjomā. Izsoles rezultāti - salīdzinoši mazs pieprasījums, augstāks ienesīgums - sagādāja jaunu iemeslu satraukumiem, un spriedelējumiem par krītošo pieprasījumu pēc Amerikāņu obligācijām no ārzemnieku puses. Bet tas pašlaik nebūtu vēlams, jo tieši līdzekļu ieplūdums ASV obligācijās pēdējos gados palīdzēja finansēt Amerikas tekošā konta deficītu, kas tieši ietekmē arī dolāra stabilitāti. Respektīvi, vielas pārdomām pašlaik ir radušās atliku likām.

Bet atgriežoties pie trešdienas notikumiem valūtu tirgū, var atzīmēt, ka eiro kursam celties tālāk augšup uz 1.15 EUR/USD apgabalu patraucēja dati par negaidīto bezdarbnieku skaita pieaugumu Vācijā jūlijā. Taču izskatās, ka eiro ir nolēmis mēģināt vēl.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra