Parex Asset Management

Pagājušā nedēļa bija iezīmīga ar kārtējām straujām svārstībām pasaules valūtas tirgos. Lai arī nedēļas ietvaros tirgos dominēja izteikta dolāra vērtības lejupslīdes tendence, ar dolāra iespaidīgajiem ieguvumiem pirmdienā un piektdienā pietika, lai nedēļa tiktu noslēgta ar neizšķirtu rezultātu.

Pats nedēļas sākums dolāram izvērtās ļoti cerīgs. Tā kā nedēļas nogalē sabiedroto spēkiem bija izdevies veiksmīgi ietiet Bagdādē, nedēļa sākās ar iespaidīgu dolāra vērtības lēcienu, kā rezultātā pirmdienas pēcpusdienā eiro/dolāra kurss pakrita zem 1.06 EUR/USD atzīmes un atkal pietuvojās gada sākuma līmeņiem.

Tomēr, lai uzstādītu jaunus pēdējo mēnešu rekordus, dolāra spēki izrādījās par vājiem. Jau pirmdien vakarā tirgus spēlmaņi sāka fiksēt peļņu no dolāra vērtības kāpumu, kas ātri vien sagrieza tirgu dolāram nelabvēlīgā virzienā. Dolāra lejupslīde turpinājās līdz pat piektdienai, un to nespēja apturēt pat no Bagdādes pārraidītie Huseina statuju sagāšanas skati. Tirgus dalībnieki vienojās pieņēmumā, ka tagad, kad Irāka it kā ir pieveikta, visa uzmanība atkal jāpievērš tādam novārtā atstātam faktoram kā Amerikas ekonomiskie indikatori, kuri pēdējā laikā nenoliedzami ir bijuši vairāk kā nepatīkami. Uz šāda noskaņojuma bāzes eiro kurss pakāpeniski cēlās augšup, līdz uz nedēļas beigām sasniedza 1.08 dolāru līmeni.

Taču piektdien publicētie ASV makroekonomiskie dati sagādāja patīkamus pārsteigumus, jo izrādījās, ka mazumtirdzniecības apjomi martā uzlēkuši par 2.1% (tika gaidīts kāpums par 0.6%). Pateicoties tam spiediens uz dolāru mazinājās, bet eiro kurss nedēļu noslēdza turpat, kur iepriekšējo - 1.0750 dolāru līmenī.

Spriežot pēc pastiprinātās volatilitātes valūtas tirgū, investori joprojām nav spējīgi skaidri paši sev formulēt tirdzniecības stratēģiju. Tāpēc diez vai būtu saprātīgi mēģināt prognozēt, kur eiro kurss būs rīt vai parīt vai nedēļas beigās. Runājot par vidēja termiņa perspektīvu, joprojām ir pilnīgi iespējama eiro kursa atkāpšanās līdz 1.05-1.03 EUR/USD.

Dolāra cena latu izteiksmē nedēļas beigās bija 58.17 santīmi, eiro maksāja 62.50 santīmus, bet mārciņa - 91.35 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra