Parex Asset Management

Visu pagājušo nedēļu eiro/dolāra tirgū bija vērojama tā saucamā tirdzniecība koridorā, tas ir, tirgus dalībnieku rīcību noteica galvenokārt tehniski faktori - pirkt eiro koridora apakšā, un pārdot - augšā. Visticamāk, ka jau nākošajā nedēļā tam pienāks gals, un mēs redzēsim kursa izrāvienu jaunos medību laukos.

Tehnisko analītiķu un spekulantu uzmanība pēdējās nedēļas laikā bija pievērsta divu pretēji lādētu faktoru cīņai. Viens no tiem ir dolāram pozitīvie konsolidācijas procesi, kuru ietekmē eiro/dolāra kurss jau gandrīz četras nedēļas nav pametis 1.16 - 1.19 EUR/USD apgabalu. Tajā pat laikā Eiropas vienotajai valūtai atbalstu sniedza ļoti nozīmīga līnija kursa grafikā, balstoties uz kuras pirms diviem mēnešiem eiro uzsāka savu ceļu augšup no 1.05 pretim 1.20 EUR/USD. Pirmais, dolāram pozitīvais faktors pagājušajā nedēļā nelaida eiro kursu nekur īpaši augstāk par 1.18 EUR/USD, bet otrais atturēja kursu no krituma zem 1.1650 EUR/USD.

Interesanti ir tas, ka abas līnijas diezgan strauji tuvojas viena otrai. Ja pagājušās nedēļas sākumā koridora augša bija pie 1.19, bet apakša - pie 1.16, tad nedēļas beigās augšējā robeža atradās 1.1850 EUR/USD līmenī, bet apakša bija pacēlusies līdz 1.17 EUR/USD. Tas nozīmē tikai to, ka jau tuvākajās dienās ir gaidāms kursu izrāviens no pašreizējā svārstību apgabala. Ļoti iespējams, ka šis izrāviens notiks līdz jaunās nedēļas vidum, un atkarībā no tā, kurš no diviem faktoriem būs spēcīgāks, gaidāms vai nu eiro kursa rekordlīmeņu (1.1950) testēšana, vai arī dziļāka kursa korekcija vispirms līdz 1.16, tad 1.15 un vēlāk - arī līdz 1.14 EUR/USD.

Tā kā eiro vērtība dolāru izteiksmē, kura nedēļu iesāka 1.17 EUR/USD līmenī, nedēļas beigās atradās tuvāk 1.18 atzīmei, dolāra cena latu izteiksmē nedēļas laikā pazeminājās par 0.40%, līdz 55.95 santīmiem, savukārt eiro sadārdzinājās līdz 66 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra