Parex Asset Management

Atkal pieaugušais saspīlējums dolāra/jenas pārī un pozitīvu ASV iknedēļas bezdarba pieteikumu datu publikācija deva dolāram brīdi atelpas, un piespieda eiro kursu nedaudz atkāpties no dolāram bīstami tuvā 1.19 EUR/USD līmeņa.

Ceturtdienas ievadā dolārs pārliecinoši turpināja izpildīt pēdējā mēneša laikā tik ierasto darbību - pavājināties pret visām pārējām valūtām, kā rezultātā eiro kursam pusdienlaikā izdevās uzstādīt jaunu četru mēnešu rekordu - 1.1860 EUR/USD. Tajā pat laikā dolāra/jenas kurss bija nonācis pie nākamā apaļā cipara 109 USD/JPY, un tirgu atkal pāršalca baumas par Japānas Bankas intervencēm. Valūtas spēlmaņi kļuva nervozi, un, šķiet, nolēma dolāra/jenas pāri pagaidām likt mierā un jenas acīmredzamo agresivitāti realizēt eiro/jenas pārī. Šāds notikumu pavērsiens iecēla eiro pārdodamo valūtu saraksta augšgalā, pāri eiro un citām kaimiņvalūtām vēlās peļņas fiksācijas vilnis, un eiro/dolāra kursam neatlika nekas cits kā atkāpties uz 1.18 EUR/USD. Vēlāk pēcpusdienā Amerika pārsteidza investorus ar vēsti, ka iepriekšējā nedēļā bezdarba pieteikumu skaits ir sarucis līdz zemākajam līmenim astoņu mēnešu laikā. Patīkamais pārsteigums no ASV darba tirgus jomas deva dolāram jaunus spēkus, un dienas izskaņā eiro kurss pietuvojās 1.17 EUR/USD.

Kā jūtams no augstāk rakstītā, situācija valūtas tirgos pašlaik ir visnotaļ piņķerīga, un iemesli dolāra vērtības nelielajam pieaugumam - pastarpināti. Tomēr nav izslēgts, ka pāris nedēļu perspektīvā pats dolāra lētuma fakts un 1.20 EUR/USD tuvums nostrādās kā buferis, un dolāra pavājināšanās tendence zaudēs spēku. Par korekciju runāt gan vēl ir pāragri - vismaz tik ilgi, kamēr nav salauzta izteiktā dolāra krituma tendence (skaitļu izteiksmē tas nozīmē, ka eiro/dolāra kursam nepieciešams pakrist zem 1.17 EUR/USD). Kamēr tas nav noticis, eiro kurss saglabā jaunu rekordu potenciālu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra