Parex banka saņem 385 miljonus

Finanses
2007. gada 19. februāris 17:56

Šodien Parex banka veiksmīgi noslēgusi līgumu par jauna sindicētā kredīta saņemšanu par kopējo summu 385 miljoni eiro ar likmi + 0.5% un dzēšanas termiņu – 364 dienas no sindicētā kredīta līguma parakstīšanas dienas. Parex bankas vienpadsmitais sindicētais kredīts esot lielākais, kādu jebkad ir saņēmusi finanšu institūcija no Baltijas reģiona.

Mizuho Corporate Bank un Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe esot aizņēmuma vadošie pilnvarotie organizatori. Kredīts esot guvis lielu atsaucību un kopumā piesaistījis 49 finanšu institūcijas no 17 pasaules valstīm. 37% jeb 142 miljonus eiro no sindicētā kredīta kopējā apjoma esot nodrošināja Āzijas investori, savukārt 63% jeb 243 miljonus eiro ieguldījuši investori no Eiropas un Dienvidāfrikas reģioniem.

Jevgēnijs Zolotarevs, Parex bankas valdes loceklis, vecākais viceprezidents kapitāla tirgu un investīciju jautājumos komentēja: “Ik gadu mūsu piesaistītie sindicētie kredīti uzstāda arvien jaunus rekordus. Augošā interese par Baltijas valstīm – reģionu ar visstraujāko attīstību Eiropas Savienībā, nodrošina arvien plašāku aizdevēju bāzi. Pieaugošā interese atspoguļo arī Parex lielisko pozicionējumu, piedāvājot investoriem pievilcīgu pakalpojumu klāstu un iespēju gt peļņu strauji augošajos Baltijas valstu tirgos, tai pat laikā izmantojot pieeju Krievijas un NVS valstu tirgiem, sadarbojoties ar Eiropas Savienības dalībvalsti.”

Keizo Ohaši (Keizo Ohashi), Mizuho Corporate Bank ģenerāldirektors, korporatīvās Finansēšanas daļa, atbildīgais par Tuvo Austrumu un Āfrikas reģioniem, komentēja: “Fakts, ka sākotnēji pieprasītā summa pārsniegta gandrīz divas reizes, pieaugot no 200 miljoniem EUR līdz 385 miljoniem EUR, norāda ne tikai uz minētā darījuma veiksmi, bet arī akcentē Parex bankas lielisko reputāciju starptautiskajos tirgos, kā arī spēju veidot kvalitatīvu un ģeogrāfiski plašu sadarbību ar partneriem finanšu sektorā.”

Minētais darījums esot pagarinājums 2006.gada februārī saņemtajam sindicētajam kredītam 200 miljonu EUR apmērā, kura dzēšanas termiņš bijis 2007.gada 28.februāris. Atlikušie līdzekļi tiks izmantoti Parex bankas pozīciju stiprināšanai privāto un korporatīvo klientu sektoros vietējā un starptautiskajos tirgos.

Parex banka esot aktīva sindicēto aizņēmumu tirgus dalībniece jau desmit gadus, un, pierādot savu uzticamību, kā arī nodrošinot stabilu reputāciju starptautiskajos tirgos, sindicētos aizņēmumus izmanto kā vienu no pastāvīgiem finansējuma avotiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra