Parex bankas peļņa 48 miljoni

Finanses
2007. gada 26. marts 16:15

Parex bankas peļņa pēc nodokļu nomaksas 2006.gadā bija 48 miljoni latu. Tas ir par 59% vairāk, nekā gadu iepriekš. Minētos datus iepriekš rakstiski apstiprināja starptautiskā auditorkompānija Ernst & Young, un pirmdien tie tika apstiprināti arī bankas akcionāru pilnsapulcē, Db.lv informēja Parex bankas Korporatīvo komunikāciju speciālists Viktors Zaķis.

2006.gadā Parex bankas aktīvi palielinājās par 34% līdz 2,35 miljardiem latu, piesaistīto noguldījumu apjoms pieaudzis par 17% un sasniedzis 1,46 miljardus latu, bet bankas kredītportfelis palielinājies par 62% līdz 1,32 miljardiem latu.

Parexbankas prezidents un valdes priekšsēdētājs Valērijs Kargins preses konferencē žurnālistiem pēc akcionāru pilnsapulces teica: "Parex zīmols pastāv kopš 1987.gada, tā kā šogad mēs svinam savu 20 gadu jubileju. Ar tirgus daļu 18,3% mēs esam otra lielākā banka pēc piesaistīto noguldījumu apjoma - 2 miljardi eiro. Kopējais depozītu pieaugums 2006.gadā bija 25%, tajā pat laikā Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu noguldījumi ir pieauguši par 46%."

Valērijs Kargins turpināja, sakot: "Pēdējā laikā ar Komercbanku asociācijas starpniecību mēs esam iesnieguši virkni piedāvājumu inflācijas ierobežošanai. Mēs ticam to efektivitātei, jo šie priekšlikumi sakņojas sekmīgā pasaules pieredzē. Ceru, ka godājamais premjers ieklausīsies mūsu piedāvājumos, jo tie, kā minimums, ir konkurētspējīgi salīdzinājumā ar tiem, kurus esam dzirdējuši pēdējā laikā.

Pagājušajā gadā bankas vērtspapīru portfelis pieaudzis par vairāk nekā 17% un veido 733 miljonus eiro. Maijā banka izvietoja savas eiroobligācijas par summu 200 miljoni eiro un termiņu 5 gadi, ar kupona likmi 5,625%.

2006.gada sākumā tika veiktas izmaiņas Lietuvas Parex Bankas valdē, kā rezultātā gada laikā banka kļuvusi par visstraujāk augošo banku šajā valstī. Mums tur ir 40 filiāles. Savukārt Igaunijas filiālē kredītportfelis pieaudzis par 25%.

Veiksmīgi turpina attīstīties Parex Asset Management. Kopējie pārvaldīšanā esošie aktīvi gada laikā pieauguši par 36% un pārsnieguši 1 miljardu eiro.

Mūsu Parex leasing and factoring Baku patlaban ir lielākā līzinga kompānija Azerbaidžānā. Tā aizņem 27% tirgus ar kopējo portfeli 25 miljoni eiro. Mēs esam iesnieguši lūgumu Azerbaidžānas Centrālajai bankai atļaut mūsu filiāles reģistrāciju. Ar Allaha palīdzību mēs ceram uz veiksmīgu solījuma izpildi palīdzēt mums, kuru mūsu prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas klātbūtnē ir devis Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs.

Lasca Leasing ietilpst Ukrainas līzinga kompāniju top trijniekā. Mēs plānojam gada laikā palielināt izsniegto aizdevumu skaitu no esošajiem 30 miljoniem eiro līdz 68 miljoniem. Aktīvas ir mūsu līzinga kompānijas Krievijā – Parex Leasing Maskavā un Express Leasing Sankt-Pēterburgā: to kredītportfelis gada sākumā bija 37 miljoni eiro, bet gada beigās – būs jau 64 miljoni. 7 miljonus eiro izsniegusi mūsu Parex Leasing Baltkrievijā."

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra