Pirmdien pasaules finanšu tirgos bija vērojama Parīzes teroraktu ietekme – akciju cenas tirdzniecības sesiju sākumā saruka straujāk nekā parasti, tomēr pēc tam atkal spēja pakāpties.

Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par vairāk par 1%, taču pēc tam atguvās līdz kritumam 0,1% apmērā.

Visstraujāk saruka aviokompāniju un ceļojumu aģentūru vērtspapīru cenas, jo šo uzņēmumu darbība ir tieši saistīta ar teroraktu ietekmi, mazinoties cilvēku vēlmei ceļot. Tiesa gan, akciju tirgus indeksu kritumu tas neveicināja, jo straujāk palielinājās enerģētikas un ieguves uzņēmumu akciju cenas, pakāpjoties izejvielu cenām pasaulē.

Investori un analītiķi uzsver, ka iepriekšējos gados teroraktu ietekme uz akciju tirgiem bijusi īslaicīga – sākotnēji daļa investoru izpārdod savus aktīvus, taču pēc tam cenas atkal atgūstas.

«Pirmā reakcija ir panika, taču tad cilvēki ieskatās arhīvā,» saka UBS Global Asset Management eksperts Andreas Kosters. Viņš atminas 2004.gada teroraktus Madridē un 2005.gada notikumus Londonā, un uzsver, ka tie būtiski neiedragāja patērētāju tēriņus, kas, savukārt, varētu ietekmēt cenas pasaules akciju tirgos.

Pirmdien pakāpās naftas cena, tirgus dalībniekiem bažījoties par iespējamiem piegādes traucējumiem saistībā ar Francijas uzlidojumiem Sīrijā. ASV vieglās jēlnaftas cena pakāpās par 1,84% līdz 41,1 dolāram par barelu, bet Brent cena pakāpās par 1,15% līdz 44,78 dolāriem par barelu.
 


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra