Pārtikas izejvielu cenas sarūk

Finanses
2015. gada 8. janvāris 12:30

Pērnā gada decembrī sarukusi Apvienoto Nāciju Pārtikas un Lauksaimniecības organizācijas veidotā pārtikas cenu indeksa vērtība, informē organizācijas pārstāvji.

Indekss piedzīvojis kritumu pēc trīs mēnešu stabilitātes perioda. Samazinājumu veicināja augošās ievērojamās izejvielu rezerves, kā arī spēcīgāks dolārs un krītošās naftas cenas.

Decembrī pārtikas cenu indeksa vērtība sasniedza 188,6 punktus, kas ir par 1,7% mazāk nekā novembrī. Lielāko kritumu piedzīvoja cukura un palmu eļļas cenas. Savukārt pērnā gada vidējā indeksa vērtība bija 202 punkti, kas ir par 3,7% mazāk nekā iepriekšējā gadā.

Pērn gan ne visi sektori piedzīvoja cenu kritumu, un, piemēram, gaļas apakšindeksa vērtība sasniedza visu laiku augstāko atzīmi, pieaugot par 8,1% līdz 199 punktiem. Savukārt graudu cena saruka par 12,5%, ko veicināja prognozes par rekordlielu ražu un milzīgām rezervēm.

Pārtikas un Lauksaimniecības organizācijas pārtikas cenu indekss apkopo piecu lielāku pārtikas izejvielu grupu cenas starptautiskajos tirgos – graudu, gaļas, piena produktu, augu eļļas un cukuru.

Četri no pieciem indeksiem pērn saruka, tuvojoties piecu gadu zemākajam līmenim.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra