Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedru kopsapulcē uz divu gadu termiņu tika pārvēlēta padome, informē asociācijas pārstāve Elīna Dobulāne.

Darbu padomē turpina AS 4Finance izpilddirektors Toms Jurjevs un SIA MD Investīcijas valdes loceklis Matīss Ansviesulis. Savukārt no jauna padomē ievēlēts SIA ExpressCredit valdes loceklis Didzis Ādmīdiņš un SIA Open Credit klientu apkalpošanas daļas vadītāja Linda Broduža.

Trešdien tika sasaukta pirmā jaunās padomes sēde, kurā par padomes priekšsēdētāju atkārtoti tika pārvēlēts AS 4Finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

«Finanšu pakalpojumu tirgus visā pasaulē šobrīd piedzīvo kardinālas pārmaiņas, jo arvien straujāk attīstās pakalpojumi, kas veidoti uz efektīviem informācijas tehnoloģiju risinājumiem. Tieši tamdēļ ir nepieciešams konstruktīvs dialogs ar valsti, lai kopīgiem spēkiem veidotu regulējumu, kas no vienas puses ļautu pasargāt patērētāju intereses, bet no otras - dotu iespēju attīstīties arī biznesam. Aizvadīto divu gadu laikā asociācija ir paveikusi apjomīgu darbu, gan strādājot pie nozares kvalitātes standartu ieviešanas, gan arī veicot sabiedrības informēšanas pasākumus,» norāda Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas padomes priekšsēdētājs Toms Jurjevs.

Biedru kopsapulces laikā asociācijas vadītāja Baiba Fromane sniedza atskaiti par paveikto, norādot, ka ieviesti vairāki nozares pašregulācijas pasākumi – kredīti netiek sniegti 18 un 19 gadus veciem jauniešiem, soda sankciju apmērs ierobežots 100% apmērā, uzsākta datu apmaiņa, lai pilnveidotu klientu maksātspējas vērtēšanu, ieviests asociācijas bezmaksas vidutāju pakalpojums, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem kredītņēmējiem.

Arī normatīvajos aktos pieņemtas izmaiņas, kas daudz stingrāk regulē nozares darbu, tai skaitā par datu sniegšanu Patērētāju tiesību aizsardzības centram, par reklāmas un mārketinga praksi, kā arī par klientu maksātspējas vērtēšanu.
Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 70% no kopējās nozares tirgus daļas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra