Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  jūnijs

  Biruta, Mairita, Bernedīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.7619

  USD: 1.1154

Finanses

Pasliktinājusies nerezidentu kredītu kvalitāte

Pagājušajā gadā pasliktinājusies nerezidentiem izsniegto aizdevumu kvalitāte, preses konferencē sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārstāvji.

Pārstrukturēto kredītu īpatsvars ir audzis no 8-15%, kas rada iespaidu, ka situācija nerezidentu valstīs sarežģījas un ietekmē negatīvi arī kredītu kvalitāti, uzsvēra FKTK Regulējošo prasību un statistikas departamenta direktore Ludmila Vojevoda.

Saistītie raksti

Riskus mazina banku kapitalizācija, FKTK un bankas veic stresa testus, un varam teikt, ka bankas strādā pie tā, lai arī stresa situācijās spētu tikt galā, uzsvēra FKTK pārstāve.

Tāpēc bankām, kas strādā ar nerezidentu klientiem, ir ievērojami augstākas kapitāla un lividitātes prasības, kas var novērst nepatikšanu iestāšanos.

Visas bankas var izturēt gandrīz 40% noguldījumu aizplūdi, pat ievērojot minimālās prasības, sacīja FKTK pārstāve.

«Ir skaidrs, ka jānovērtē situācija paškritiski, ko arī darām. Pārskatot gan savu darbu, gan to darbu, ko vērsīsim banku virzienā, gan starptautiskās aktivitātes, ko īstenojam jau kopš pērnā gada rudens,» norāda FKTK vadītājs Pēters Putniņš.

«Latvijas banku bizness tik lielā mērā strādā ar ASV dolāriem, tad jārespektē šīs valsts standarti, kura šo valūtu emitē,» viņš skaidroja.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FKTK anulē SIA Digimoney ierakstu maksājumu iestāžu reģistrā

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu anulēt SIA Digimoney ierakstu maksājumu iestāžu reģistrā pēc pašas sabiedrības lūguma, informē FKTK.  Maksājumu iestādei nepastāv saistības pret klientiem – maksājumu...

Reklāma