Jau drīzumā pašvaldībām būs pieejams Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums 59 miljonu eiro apmērā infrastruktūras attīstībai uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos atbilstoši pašvaldību ekonomiskajai specializācijai. To nosaka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotie ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda finansējuma izmantošanas nosacījumi, kas otrdien apstiprināti valdībā. 

Pašreizējās ekonomiskās attīstības un privāto investīciju piesaistes tendences reģionos liecina, ka nozīmīgs šķērslis uzņēmējdarbības attīstībai un komersantu piesaistei ir nepilnīga publiskā un inženierkomunikāciju infrastruktūra. Pašvaldības varēs pieteikties uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 59 milj. eiro, ieguldot to mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam paredzētas publiskās infrastruktūras un inženierkomunikāciju attīstībā reģionos.

Ar ES fondu atbalstu pašvaldības atbilstoši to ekonomiskajai specializācijai varēs veikt uzņēmējdarbībai nepieciešamo teritoriju, ēku un to infrastruktūras, pievedceļu, inženierkomunikāciju atzaru ierīkošanu un to jaudas palielināšanu, tādējādi veicinot iespēju uzlabot un jaunu darba vietu radīšanu iedzīvotājiem Latvijas reģionos.

Kā norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, reģionālā attīstība sākas ar ekonomisko jautājumu risināšanu, tāpēc ļoti būtiski veiksmīgi izmantot pieejamo finansējumu. Ministrs aicina pašvaldības izmantot piedāvātās iespējas, koncentrējoties uz ilgtermiņa attīstībai būtisku projektu īstenošanu, kas sniedz reālu atdevi reģionu tautsaimniecībā.

Projektus ES fondu atbalsta saņemšanai varēs iesniegt nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldības, izņemot Rīgu, un reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldības. Savukārt 89 novada pašvaldībām tiks rīkota projektu ideju priekšatlase.

Ieguldījumu rezultātā plānots radīt vismaz 968 jaunas darbavietas privātajā sektorā reģionos, sniedzot atbalstu vismaz 185 komersantiem.


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra