Krievijas rubļa kurss pirmdienas rītā attiecībā pret ASV dolāru saruka par vairāk nekā 3% pēc tam, kad Rietumvalstu līderi brīdināja par jaunām sankcijām pret Krieviju saistībā ar karadarbības saasinājumu Ukrainas austrumos.

Rubļa kurss saruka līdz 65,8 rubļiem par ASV dolāru pretstatā 63,7 rubļiem par dolāru iepriekš pēc tam, kad vismaz 30 civiliedzīvotāji sestdien gāja bojā raķešu uzbrukumā Ukrainas ostas pilsētā Mariupolē. Rietumvalstu līderi pēc uzbrukuma paziņoja, ka apsver jaunus soda pasākumus pret Krieviju par tās iesaisti prokrievisko separātistu Ukrainas austrumos atbalstam. Krievijas amatpersonas par uzbrukumu Mariupolei vainoja Ukrainas spēkus.

Krievijas nacionālās valūtas vērtība, ko ietekmējušas Rietumvalstu sankcijas un naftas cenas kritums pasaulē, pēdējā gada laikā jau ir sarukusi par apmēram pusi. Lai gan sākotnēji noteikto sankciju termiņš šovasar beidzas, ASV prezidents Baraks Obama svētdien paziņoja, ka viņa vadītā valsts kopā ar partneriem Eiropā strādās, lai «palielinātu spiedienu uz Krieviju» pēc jaunākā vardarbības viļņa Ukrainā. Eiropas Savienības amatpersonas ir paziņojušas, ka ceturtdien rīkos ārkārtas sanāksmi, lai runātu par situāciju Ukrainā.

Vismaz 5100 cilvēku ir gājuši bojā kaujās Ukrainas austrumos, kas sākās pērn aprīlī, bet pagājušajā nedēļā notika visintensīvākās kaujas kopš miera plāna parakstīšanas pērn septembra sākumā Minskā.

Mariupole ir stratēģiski nozīmīga ostas pilsēta Melnās jūras piekrastē, kuru joprojām kontrolē Ukrainas armija un kuras nonākšana prokrievisko separātistu rokās simboliski savienotu viņu kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos ar Krievijas pērn martā anektēto Krimas pussalu. Pirms sestdienas uzbrukuma pilsēta pēdējos mēnešos bijusi salīdzinoši mierīga.

Pirmdien Mariupolē nav reģistrētas kaujas darbības. Ceļu, kas ved no pilsētas uz nemiernieku kontrolētu teritoriju, slēdza Ukrainas armijas spēki. Nav skaidrs, vai nemierniekiem ir izdevies pietuvoties pilsētas robežām. Pašā pilsētā tuvinieki gatavojas apglabāt sestdienas uzbrukumā nogalinātos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra