Latvijas pensionāru federācijas (LPF) valde aicina valdību atteikties no jebkādu garantiju sniegšanas ārvalstu aizdevējiem Grieķijas kredīta nodrošināšanai, teikts LPF izplatītajā paziņojumā medijiem.

LPF norāda, ka «Latvijas garantētie vairāk par 200 miljoniem eiro faktiski būs valsts papildus izdevumi, jo līdzšinējā prakse rāda, ka Grieķija negatavojas atdot nevienu no piešķirtajiem kredītiem, kuru kopsumma sasniegs šīs valsts finanšu sistēmai astronomisku lielumu – vairāk par 300 miljardiem eiro».

LPF atgādina, ka Latvijas valdība un Finanšu ministrija nupat ir noraidījusi Labklājības ministrijas izstrādāto priekšlikumu par pensiju indeksāciju palielinātā apmērā, kas prasa tikai dažus miljonus eiro, motivējot to ar finanšu resursu trūkumu. « Finanšu ministrijas klerku skaidrojums par kredīta galvojumu Grieķijai liecina, ka pašreizējā Latvijas valdība, pakļaujoties Eiropas birokrātiem, gatavojas realizēt prettautisku politiku, kas nekaunīgi ignorē savas valsts iedzīvotāju pamatvajadzības, atvirzot tās otrajā plānā, un ved tautu arvien dziļākā nabadzībā, spiežot iedzīvotājus doties emigrācijā,» teikts LPF paziņojumā.

«Uzskatām, ka valdība, kas ignorē tautas intereses, nav tiesīga vadīt valsti,» norāda LPF.

Jau ziņots, ka eirozonas līderi panākuši vienošanos par jaunu Grieķijas glābšanas programmu, kas tiktu īstenota no Eiropas Stabilitātes mehānisma (ES) līdzekļiem. Daļa no bargām ekonomikas reformām Grieķijai jāievieš jau līdz trešdienai, 15.jūlijam. Aizdevums Grieķijai paredzēts uz trīs gadiem, un tā apjoms varētu veidot līdz 86 miljardiem eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra