Gandrīz puse jeb 46% interneta lietotāju uzskata, ka ir drošāk apmeklēt banku filiāles nekā pārvaldīt finanses tiešsaistē, liecina jaunākās Kaspersky Lab un B2B International aptaujas dati.

Neraugoties uz šīm bažām, vairums izpilda internetā kādus maksājumus, bet daudzi neveic pamata drošības pasākumus, tādējādi apdraudot savu naudu un banku reputāciju.

Viens no visvienkāršākajiem veidiem, kā uzbrucēji var iegūt piekļuvi lietotāju kontiem, ir izlikšanās par sveša konta īpašnieku. To viņi var izdarīt, iegūstot informāciju par kontu no pikšķerēšanas lapas, kur lietotāji, neko nenojaušot, norāda savus lietotājvārdus un paroles, vai arī pārtverot datus ar banku Trojas zirgiem, kad lietotāji apmeklē savas bankas īsto tīmekļa vietni. Turklāt šādiem uzbrukumiem ir pakļauti gan tradicionālie datori, gan mobilās ierīces, skaidro kompānija.

Pētījumā tika konstatēts, ka 49% lietotāju jūtas neaizsargāti, veicot finansiālos darījumus internetā. Tomēr, par spīti bažām, lielākā daļa interneta lietotāju kaut vai retumis, bet veic tiešsaistes maksājumus: 76% aptaujāto tam izmanto savus galddatorus vai klēpjdatorus, 22% izmanto planšetdatorus, 30% izmanto savus viedtālruņus, un 12% Smart TV īpašnieku atzina, ka šādām darbībām izmanto savus viedos televizorus. Piedevām saskaņā ar aptaujas datiem katrs piektais lietotājs neko nedara, lai aizsargātu savu finansiālo informāciju internetā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra