2016.gadā par 40% pieaudzis mazajiem un vidējiem uzņēmumiem komercbankās izsniegto Attīstības finanšu institūcijas Altum garantēto aizdevumu apjoms, informē Altum.
 
2016.gadā Altum izsniedza kredītu garantijas 25,1 miljona eiro apjomā, kas ļāva mazajiem un vidējiem uzņēmumiem komercbankās saņemt aizdevumus kopumā par 60 miljoniem eiro. Tas ir par aptuveni 40% vairāk salīdzinot ar 2015.gadu, kad aizdevumu apjoms, kas komercbankās izsniegts ar Altum kredītu garantijām, bija 37,7 miljoni eiro.  Garantijas lielākoties ņemtas apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai.
 
«Fakts, ka garantijas pērn tika piesaistītas lielākoties apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai, norāda uz to, ka uzņēmumi vairāk strādāja, lai noslogotu esošās jaudas un bija vajadzīgi resursi, lai tās maksimāli izmantotu. Savukārt šis gads varētu nest pārmaiņas, jo līdz ar ES fondu naudas pastiprinātu ieplūšanu Latvijas ekonomikā vajadzētu pieaugt arī investīciju projektiem. Tomēr uzņēmumi joprojāmbieži saskaras ar situāciju, kad tiem nav pietiekama nodrošinājuma, lai bankā saņemtu finansējumu biznesa attīstībai vai saņemtu to nepieciešamajā apjomā. Īpaši raksturīgi tas ir uzņēmumiem izaugsmes fāzē, arī jauniem uzņēmumiem. Tāpēc šajā gadā kredītu garantijām ALTUM ir paredzēti ievērojami līdzekļi – vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas palīdzēs tautsaimniecībā ieplūst vēl lielākiem resursiem,» uzsver Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

«Altum atbalsts kreditēšanas veicināšanā Latvijā ir nozīmīgs. Izsniegtās garantijas ir ļāvušas daudziem uzņēmumiem ātrāk atkopties pēc krīzes un atsākt ieguldīt  attīstībā. Īpaši svarīgi tas ir bijis apstrādes rūpniecībā, kas savukārt palīdzējis kāpināt Latvijas eksportu. Latvijas uzņēmumiem, ņemot vērā to salīdzinoši īso darbības laiku, bieži nav uzkrāts pietiekams pašu kapitāla apjoms, lai spētu investēt attīstībā un augt. Tomēr, apvienojot  banku iespējas ar Altum atbalstu, spējam būtiskā apmērā šo trūkumu kompensēt un nodrošināt lielāku finansējuma pieejamību,» skaidro Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.
 
Kopumā 2015.gadā un 2016.gadā ALTUM izsniedza 248 kredītu garantijas. Nozaru griezumā aizvadītajā gadā lielākais kredīta garantiju īpatsvars ir apstrādes rūpniecības nozarē – 38% no izsniegtajām garantijām bijuši biznesa attīstīšanai šajā nozarē. Tirdzniecības nozares projektiem izsniegti 28% garantiju, savukārt 18% – būvniecības projektiem, kas ir trešā lielākā nozare, kas komercbankās 2016.gadā finansēta ar Altum kredītu garantiju atbalstu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra