Šorīt nestrādā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarācijas sistēmas (EDS) mājaslapa, liecina db.lv novērojumi.

Mēģinot pierakstīties ar savu paroli vai internetbanku, nav iespējams tikt savā profilā, lietotājs atgriežas sākotnējā lapā vai arī parādās paziņojums «Darbību šobrīd neizdevās izpildīt. Mēģiniet vēlreiz pēc dažām minūtēm.»

Šobrīd ar EDS problēma nav visiem lietotājiem - citi lietotāji tiek klāt sistēmai, bet citi netiek, portālam db.lv pastāstīja VID Informātikas pārvaldes direktores vietniece Lita Marnauza.

Problēma patlaban tiek risināta, iespējamais problēmu iemesls ir ļoti liels vienlaicīgo pieslēgumu skaits. Tas ir 100 reižu lielāks nekā ikdienā. Pagaidām VID nevar pateikt precīzi, kad problēma tiks atrisināta. Bija problēmas arī VRAA pusē, pieslēdzoties Latvija.lv, uzsvēra L. Marnauza.

Šodien, 1.martā, sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, atgādina VID.

Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.  

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra